Meme Kanserine Yardım Hareketi'nden erkek memesiyle kampanya

Arjantin’de faaliyette olan Meme Kanserine Yardım Hareketi, sosyal medyada sansüre takılmamak için meme muayenesi videosunda erkek model kullandı

Sansürlenen memeler için erkek memesi!

Arjantinli Meme Kanserine Yardım Hareketi (MACMA) adlı topluluğun #ManBoobs4Boobs etiketiyle yayınladığı video, 4 günde 8 milyondan fazla izleyiciye ulaştı. Facebook ve Instagram’ın meme görüntüleri içeren görselleri sansürlemesi üzerine topluluk çareyi videoda erkek memesi kullanmakta buldu.

 

 

Herkesin kendi kendine yapabileceği meme muayenesinin nasıl yapıldığını anlatan videoda “Meme kanserinin erken teşhis edilebilmesi için yapılan meme muayenesini gösteriyor olsanız bile, kadınların memeleri, özellikle meme uçları sosyal ağlarda sansürleniyor. Ama biz sansürlenmeyecek bir meme bulmayı başardık: Henry’nin memeleri!”

 

 

Her 8 kadından biri risk altında

MACMA’nın İspanyolca #TetasxTetas ve İngilizce #ManBoobs4Boobs etiketleriyle sürdürdüğü kampanya, meme kanserinin erken teşhisinde çok önemli rol oynayan kendi kendine meme muayenesini herkese öğretmeyi hedefliyor.

 

Amerika’da her 8 kadından biri meme kanserine yakalanıyor, Türkiye’deki rakamlar da farklı değil. Ülkemizde her yıl 30 bin kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Erkeklerde de görülebilen meme kanserinin tedavisi mümkün olabiliyor ancak erken teşhis çok önemli.

 

 

HER 8 KADINDAN BİRİ MEME KANSERİ OLABİLİR Uzmanlar her 8 kadından birinin ... MEME KANSERİNİN BELİRTİLER NELERDİR Meme kanseri kadınlar arasında e...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1423

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7258

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2842

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1533

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 2577

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön