Suriyeli çocuklar piknikte buluşuyor

Şişli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bir hafta etkinliklere devam ediliyor. 28 Nisan Perşembe günü Suriyeli çocuklar Belgrad ormanlarında piknik yapacaklar.

Suriyeli çocuklar piknikte buluşuyor

Suriye Can Okulları, Şişli Belediyesi, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği’nin işbirliği ve Şişli Lions Kulübü’nün desteğiyle düzenlenen ve Suriyeli çocukların katılacağı “İstanbul Gezisi ve Piknik” organizasyonu 28 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 

Şişli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bir haftaya etkinliklere devam ediliyor. Bu kapsamda Suriye’den gelen ve eğitimlerine şu anda Suriye Can Okulları’nda devam eden 150 çocuk “İstanbul Gezisi ve Piknik” organizasyonunda bayram coşkusunu yaşayacaklar. Bu organizasyon ile çocukların Çocuk Bayramı haftasında eğlenmelerini sağlamak ve yaşamış oldukları travmaların etkilerini bir nebze de olsa hafifletmek amaçlanıyor.

 

Öğretmenlerinin gözetiminde 150 Suriyeli çocuk İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettikten sonra Belgrad ormanlarında piknik yapacaklar. 15 eğitimcinin katılacağı 09.00’da Şişli’de başlayacak olan gezi ve piknik turu 18.00’de bitecek.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4694

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2097

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7877

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3033

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1723

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön