Dert anlatmak 1 lira!

İki genç kadın, sokakta insanların dertlerini dinliyorlar...

Dert anlatmak 1 lira!

Uşak’ta bir caddede ellerinde “1 TL’ye dert dinlenir” yazan pankartlarla otururken görüntülenen 2 genç kadın, insanlara mutluluk dağıtmayı hedefliyor.

 

Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencisi Fatma Kübra Çavuş ve İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Büşra Bayer, günde yaklaşık 30-40 kişinin derdini dinlediklerini söyledi. Genellikle orta yaş ve üzeri insanların talep gösterdiğini ifade eden Fatma Kübra Çavuş, “İnsanlar tanımadıkları, bir daha karşılarına çıkmayacak kişilere sorunlarını daha kolay anlatıyor. Biz onların dertlerini dinleyip dilimiz döndüğünce onları rahatlatmaya, dertlerine çözüm bulmaya çalışıyoruz. Asıl amacımız hiç tanımadığımız kişilere mutluluk dağıtmak. Dertlerini anlatanlar daha sonra bize 1 lira ödeme yapıyor. Bu para sembolik ama yine de bütçemize katkı sağlıyor” dedi.

 

 

Konuştukları kişilerin isimlerini dahi sormayan, kimsenin derdini kimseye aktarmayan iki arkadaş, sokak müzisyenleri gibi, yoldan geçen insanları mutlu etmeyi hedeflediklerini açıkladı: “Bence herkes yaşadığı topluma bir şeyler katmalı, bu işi yaparak insanların dertlerine ortak oluyor, onları rahatlatıyorum. Her gün olmasa bile boş zamanlarımızda bu işi yapmaya gayret ediyoruz. Çok kişi tanımak, farklı hayatları ve deneyimleri öğrenmek işin başka bir keyifli yönü.”

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1440

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7263

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2851

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1533

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 2578

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön