facebook beğeni hilesi

Yapılan son bir araştırmaya göre Facebook’ta kendi hayatını başkalarınınkiyle kıyaslayan pek çok kişi depresyona giriyor.

Facebook’ta sörf depresyona yol açıyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, 2.2 milyarı aşan üyesiyle, farklı ülkelerde ve kentlerde yaşayan insanları bir ‘tık’la buluşturabiliyor. Ancak ABD’deki Missouri Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, bu buluşmalar her zaman hayırlı sonuç vermeyebiliyor. Zira Facebook kullanıcılarının verilerini inceleyen uzmanlar, başkalarının hayatlarına tanıklık etmenin ve başkalarının hayatıyla kendi hayatını kıyaslamanın, kişide önce kıskançlık krizlerine, ardından da depresyona yol açabildiği uyarısında bulunuyor.

 

Araştırma ekibinden Margaret Duffy, “Facebook’ta arkadaşlarınızın veya sevdiklerinizin durumunun, halinin iyi olduğunu görmek ilk bakışta mutluluk verebilir. Ancak tam tersi de olabilir. Eski bir lise arkadaşının kendisinden çok daha mutlu bir hayat sürdüğünü, isteklerine sahip olduğunu gören kişiler depresyona sürüklenebiliyor” dedi. En az 1.3 milyar üyenin her gün ortalama 18 dakika sörf yaptığı Facebook’ta en çok kıskanılan görüntüler ise pahalı tatiller, yeni satın alınan lüks otomobiller veya lüks evler.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4307

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1993

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7719

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2952

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1637

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön