Gizem serbest bırakıldı

63 gündür tutuklu olan Greenpeace üyesi Gizem Akhan için 120 bin TL kefalet ücreti açıklandı. Akhan: “Amacım Kuzey Kutbu’nun geleceği için mesaj vermekti”

Gizem serbest bırakıldı

Kuzey Denizi’nde petrol aramalarına dikkat çekmek için 18 Eylül’de Rusya’ya ait petrol platformunda gösteri yapıp tutuklanan Greenpeace üyesi Gizem Akhan, St. Petersburg’da hâkim karşısına çıktı. Duruşmada, “Dünyayı korumak istediğim için 2 aydır hapisteyim. Serbest kalırsam kaçacak değilim. Şiddet kullanmadım. Amacım Kuzey Kutbu’nun geleceği için mesaj vermekti” diyen Akhan, kefaletle serbest bırakıldı.

 

Kefalet ücreti Greenpeace’ten

Hâkim, Akhan’ın 2 milyon ruble (120 bin TL) kefaletle serbest kalmasına karar verdi. 120 bin TL’lik kefalet ücretini Greenpeace, Akhan’ın avukatlarına gönderdi. Greenpeace avukatları, Gizem’in cezaevinden ne zaman çıkacağının belli olmadığını söyledi. Aktivistlerin ülke dışına çıkıp çıkamayacaklarının da netleşmediği ifade edildi. 30 sanıktan 26’sı için tahliye çıkarken, 1 sanığın gözaltı süresi 3 ay uzatıldı. CHP’den 3, AK Parti’den 1 milletvekilinin izlediği duruşmayla ilgili Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, mevkidaşı Lavrov’a mektup yazdığını açıklamıştı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Pilav nasıl yapılır?
  Pilav nasıl yapılır?

  Süresi : 00:59 İzlenme : 1408

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 3455

 • Bolonez soslu erişte!
  Bolonez soslu erişte!

  Süresi : 03:15 İzlenme : 958

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2680

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2074

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön