Eşcinsel olduğunu açıkladı…

Wentworth Miller, Rusya'ya kızdı ve eşcinsel olduğunu açıkladı.

Eşcinsel olduğunu açıkladı…

‘Prison Break’ dizisinin başrol oyuncusu Wentworth Miller, Rusya’daki eşcinsellik karşıtı kanunları protesto ederek St. Petersburg Uluslararası Film Festivali’nin davetini reddetti ve eşcinsel olduğunu açıkladı.

 

Mektupla bildirdi

Ülkemizde de büyük ilgi gören Prison Break dizisiyle tüm dünyada üne kavuşan 41 yaşındaki Wentworth Miller, eşcinsel olduğunu açıkladı. Ünlü aktör, St. Petersburg Uluslararası Film Festivali’nin direktörüne yazdığı mektupta, şu ifadeleri kullandı: “Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya’yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ancak eşcinsel bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor.”

 

Kabul edilir tarafı yok

Haziran ayında çıkarılan eşcinsellik karşıtı yasayla Rusya’da eşcinsel haklarına yönelik eylem yapılması yasaklanmış ve bu konudaki her türlü faaliyet ‘eşcinsellik propagandası’ değerlendirilmesine alınmıştı.

 

Miller mektubunda ayrıca “Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez” sözlerini kullandı. Ünlü aktörün bu tavrına eşcinsel örgütlerinden destek yağıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4383

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2003

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7733

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2956

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1643

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön