Lenovo, yanlış tuşa basmanıza izin vermiyor

Dizüstü bilgisayar satın alırken tüketiciler, önce cihazın teknolojik üstünlüğüne ardından da tasarımdaki şıklığa dikkat ediyor. Peki ya klavyesi?

Lenovo, yanlış tuşa basmanıza izin vermiyor

Yapısı ve kullanım kolaylığıyla rakiplerinden kolayca sıyrılan Lenovo IdeaPad Z serisi dizüstü bilgisayarlardaki klavyeler, insan fizyolojisi göz önünde bulundurularak tasarlanmış.Tuşlar arası mesafe ve tuş derinliğinin ideal ölçülerde olduğu bu klavye, parmak ağrılarına ya da tutulmalarına neden olan sorunları da ortadan kaldırıyor.Dizüstü bilgisayar satın alırken tüketiciler, önce cihazın teknolojik üstünlüğüne ardından da tasarımdaki şıklığa dikkat ediyor. Peki ya klavyesi? Özellikle bilgisayar başında çok zaman geçiren kullanıcılar artık, dizüstü bilgisayarlarında rahat ve kolay kullanımlı bir klavyenin önemini de fark etmiş durumdalar.Tüketicilerin bu beklentilerinden yola çıkan Lenovo, IdeaPad Z Serisi’nde sınıfının en iyi klavyesini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Öyle ki bu klavyede, tuşlar arası mesafe, tuş derinliği, spacebar (boşluk) tuşunun diğer tuşlar ile olan mesafesi gibi tüm detaylar, insan fizyolojisi ve kullanım alışkanlıkları göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Böylece yanlış tuşa basma ve parmak ağrısı gibi sorunlar ortadan kalkıyor.    

   

Yumuşak tuşlar, uygun mesafede!


Şık tasarıma sahip bu klavye, fonksiyonel ve kolay yapısıyla da öne çıkıyor. Kullanıcılara rahat yazım imkanı sağlayan tuşlar, derinlikleri, mesafeleri ve köşe yapılarıyla rakiplerinden kolayca sıyrılıyor. Tuşlar arası mesafe ideal ölçüde tutulduğundan, kullanıcıların sık sık yanlış tuşa basarak zaman kaybı yaşaması engelleniyor ve klavyenin kolayca temizlenebilmesini de sağlıyor.Lenovo Z serisindeki bu ideal klavyeyi rakiplerinden ayıran özelliklei bununla da sınırlı değil. Yumuşak köşeli tuşlara sahip olan klavyede, tuşların derinlikleri de ideal ölçülere sahip. 0.3 mm’yi aşan tuş derinliği kullanıcılara keyifli ve eğlenceli bir yazım deneyimi sağlıyor. Z serisinde ayrıca “spacebar” olarak adlandırılan boşluk tuşu, diğer tuşlardan yaklaşık 0.2 mm daha yüksekte olması ve diğer tuşlara uygun mesafedeki aralığıyla dizüstü bilgisayar kullanımını kolaylaştırıyor. Bu ölçüler aynı zamanda, diğer klavyelerin aksine, parmak burkulmaları gibi sağlık sorunlarının da önüne geçiyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1851

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1658

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3307

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1595

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6413

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön