Midyat’a Michael Jackson anıtı!

Anıtın 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’ne yetiştirilmesi planlanıyor...

Midyat’a Michael Jackson anıtı!

Mardin’in Midyat İlçesi’nin Mercimekli Köyü’nde Mıhallemi Derneği, ünlü pop yıldızı Michael Jackson’ın anıtını yapıyor. Daha önce de yıldızın gıyabi cenaze namazını kılan dernek yöneticileri, anıtı 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’ne yetiştirmeyi planlıyor. Sponsor bulurlarsa açılışa Jackson’ın ailesi de davet edilecek.

 

Dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson 2009’da öldüğünde gıyabi cenaze namazı kılarak helvasını dağıtan, ölüm yıldönümünde de iftar yemeği vererek 5 dilde mevlit okutan Midyat Mıhallemi Dinler Arası Diyalog Derneği, şimdi de anıtını dikmeye hazırlanıyor. Michael Jackson’ın meşhur “Ay Yürüyüşü” figüründen esinlenerek hazırlanan anıt, Midyat’ın Nahit Katori taşından kalp üzerine oturtulmuş 3 metre yüksekliğinde ve 1metre genişliğinde tasarlandı. Anıtın üzerine Midyat’ta bulunan her dili, her dini ve her rengi temsil eden figürler işlenecek.


“Onur ve gururla yapıyoruz”

Ressam Mehmet Turkut’un hazırladığı anıt projesinin tamamlanabilmesi için 11 kişilik teknik ekip çalışmalarını sürdürüyor. Dernek merkezinin bulunduğuMercimekli Köyü’nde 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nde anıtın açılışının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Anıtı Michael Jackson’ın hatırasını yaşatmak için hazırladıklarını söyleyen Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, anıtın benzersizliğiyle dünyada ilk olma özelliği taşıdığını söyledi. Otopsi sonucu aşırı dozda ilaç nedeniyle öldüğü anlaşılan Michael Jackson’ın ölümüne fazlasıyla üzüldüklerini anlatan Mehmet Ali Aslan, “Mazlumane bir şekilde şehit edilenMichael Jackson ve Malcolm-X gibi hakperest insanların dünyanın her tarafında sevenlerinin olduğunu ilan etmek istedik. Bu anıtı büyük bir onur ve gururla yapıyoruz.Müzik yaşamında zirvedeyken bile, derisinin renginden dolayı aşağılanan, ancak insan olabilmek için, ırk ve ten renginin hiçbir öneminin olmadığı idrakine varan ve bu uğurda, yaşamı yok edilen Michael Jackson’ınmücadelesini diğer insanlara göstermek için bu anıtı hazırladık. Dernek Başkanı Aslan, sponsor bulmaları durumunda anıtın açılış törenine Michael Jackson’ın ailesini de davet edeceklerini söyledi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1853

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1659

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3310

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1595

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6413

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön