Kanserli kız çocukları için "Güzel Kel Barbie"

Barbie bebeklerin saçsız modelleri kanser tedavisi gören ve buna bağlı olarak saçları dökülen hasta çocuklara umut olmak istiyordu ancak...

Kanserli kız çocukları için "Güzel Kel Barbie"

İlk olarak 1959 yılında üretilmeye başlayan Barbie, 90'lı yıllardan itibaren tüm dünyada en çok satan, kız çocuklarının vazgeçemediği bir oyuncak haline geldi. Her sene çıkardığı yeni Barbie ürünleriyle zirvede kalmayı başaran Mattell, bu kez oldukça büyük bir baskının altında kalmışa benziyor. Zira bu gözde oyuncaklar için bir sosyal sorumluluk projesi başlatılmış durumda. Facebook üzerinden yürütülen kampanyayla kanser hastası küçük kızlara destek vermek amaçlanıyor. Bebeklerin herkesin görmeye alıştığı upuzun ve sapsarı saçlarının olmamasıyla kanserli kız çocuklarına moral aşılanmak isteniyor.

 

Kanser hastası kızının dökülen saçlarına üzülen Rebecca Sypin ve yaşadığı kanser tedavisi nedeniyle kendi saçlarını kaybeden Jane Bingham kanserli kız çocuklarına umut için Güzel Kel Barbie'yi (Bald and Beautiful Barbie) yarattı. Birçok kanserli kız çocuğuna saçsız da güzel olduklarını gösterip moral vermek için tasarlanan bu Barbie Bebekler için Facebook sitesinde bir sayfa açıldı. Sayfa şu ana kadar 85.000 kişi tarafından beğenildi ve gelen destek her geçen dakika çığ gibi büyüyor. Daha önce tekerlekli sandalyeli Barbie üreten Mattell şirketi önceki günlerde saçsız Barbie üretmeyeceğini açıklamıştı fakat giderek büyüyen yoğun baskıya daha ne kadar dayanabilecekleri büyük bir soru işareti. Şimdi herkes Mattell'in, Sypin ve Bingham'in bu önerisiyle başlayan kampanyaya ne cevap vereceğini heyecanla bekliyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1636

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2577

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1898

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1799

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3394

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön