Karanlık odaları aydınlık göstermenin 12 yolu

Küçük hileler ile karanlık odalarınızı aydınlık gösterebilirsiniz.

Karanlık odaları aydınlık göstermenin 12 yolu

Doğal ışık bir ev için hem sağlık hem de dekorasyon açısından çok önemlidir. Evinizde ışık almayan bir odanız varsa hiç üzülmeyin. Küçük hileler ile aydınlık göstermek çok kolay. Evinize aydınlık sağlanın yolu optik yanılsamalardan faydalanmaktır. İşte evinize aydınlık eklemenin tüm detayları...

 

 

 

Aydınlatmalarınızı kontrol edin

Bol ışıklandırma ekleyerek evinizi aydınlatmaya çalışmak yerine sahip olduğunuz aydınlatmalara yapabileceğiniz birkaç kolay ayarlama ile bunu sağlayabilirsiniz. Ampullerin en yüksek tavsiye edilen watt gücüyle çalıştırılması ve lambalarınızı temiz tutmanız büyük fark yaratabilir. Gömme ışıkları LED'lere dönüştürmek elektrik faturasını azaltacağı gibi alanınızı büyük ölçüde aydınlatacaktır.

 

 

Doğru beyaz boyayı kullanın

Tamam, belki beyaz boya odalarınız için biraz klişe bir renk olabilir. Beyazın doğru gölgesinden emin olmak için tasarımcılar tarafından seçilen en sevilen beyaz boya renklerini kontrol edin. 

 

 

Koyu ve hantal mobilyalardan kaçının

Sehpa üstünde kalan kahve ya da çay bardaklarınız varsa, muhtemelen alanınıza ne kadar ağırlık eklediğinizi fark etmemişsinizdir. Aslında zemini görebilmeniz için sehpa bacaklarının daha hafif tonlu olan bir masayla değiştirmeyi deneyin. Anında odayı aydınlatacaktır. Beyaz mermer masanın görünümünü keseceğiniz için bu numarayı seviyoruz.

 

 

Açık raflar seçin

Açık raflar, küçük bir odaya derinlik katar ve kapalı dolaplardan daha hafif hissetmenizi sağlar. Bu açık rafları kullanmayı düşünüyorsanız, cam eşyaları ve dekoratif aksesuarları düzenlemeyi unutmayın. Sepetler, odaya farklı bir hava katacağından depolama alanı olarak kullamanın harika bir yoludur. 

 

 

Aynalar

Aynalar görsel olarak bir odayı genişletir. Ayrıca herhangi bir alanı daha büyük ve daha parlak hissetmek için ışığı yansıtabilir. 

 

 

Reflektif beyaz karolar seçin

Bu beyaz karolar biraz klasik gözükse de ışık ekleyerek mutfaklarınızda ve banyolarınızda temiz ve parlak bir görünüm sağlayacaktır. Bir kiralık evde oturuyorsanız bunun yerine yapışkan karo fayansları deneyebilirsiniz!

 

 

Minimalizmi kucaklayın

Karışıklık, karanlık bir odadaki mağara benzeri efekti yoğunlaştırır. Önerimiz mi? Farklı tarzlardaki dekorasyon ürünleri tercih ederseniz, odalardaki karanlık hissini ortadan kaldıracaktır. 

 

 

Akrilik mobilyayla vurgulayın

Akrilik mobilyalar, küçük veya karanlık alanlar için parlak bir seçenektir. Çünkü çok fazla görsel ağırlık hissi vermez. 

 

 

Metalik ile süsleyin

Küçük ışıltılar uzun bir yol kat edebilir. Aynalardan mobilya vurgularına kadar her şeyde metalik kaplamalar kullanmak, yalnızca ışığı yansıtarak, odanızın aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

 

 

Tablo seçimlerinizde dikkatli olun.

Sanatı gerçekten seviyor olabilirsiniz. Ama D vitaminini daha çok sevmelisiniz. Güneş ışığının en ufak parçasını bile emen büyük ve karanlık tablolarınız ışık almayan odalarınız için uygun değil. Bu yüzden onları başka odalara saklayın.

 

 

Güneş ışığını hapseden perdelerden uzak durun.

Koyu renkte olan perdeler güneş ışığının odaya girmesine engel olur. Bu yüzden aydınlık göstermek istediğiniz odalarda açık renkte perdeler kullanın.

 

 

Parlak yüzeyi olan mobilyalar seçin.

Çok fazla ışık almayan odalarda parlak veya cam yüzeyli mobilyalar ile metalik renkte eşyalar kullanarak bulunduğunuz yeri daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1423

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7258

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2842

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1533

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 2577

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön