Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?

Duvar içine gömülü duran ankastre eşyaları almadan önce bu ayrıntıları düşünmeniz gerekiyor.

Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?

Ankastre nedir?

 

Modern beyaz eşyalar için kullanılan ve böylelikle günlük dilimize yerleşen ankastre “bir yuvaya, oyuğa yerleştirilmiş” demektir. İtalyanca “içiçe geçmiş, sabitlenmiş” anlamındaki “incastro” kelimesinden türetilmiştir.  Örneğin inşaatlarda kullanılan telefon tesisatları, ankastre kutulara yerleştirilir. 

 

Duvara gömülü duran ankastre eşyalar özel bir tekonoloji ile üretilirler. Bu eşyalar için özel tesisat hazırlanır ve tasarımları sebebiyle dikkatli nakledilmeleri gerekir.

 

Ankastre ürünler, yer kazandırdıkları ve estetik bir görünüm yarattıkları için tercih edilirler. Tesisat duvarın veya dolabın içine gömülü olduğu için elektrik kablosu ve boru gibi ayrıntılar, eşyanın ihtiyaç duyulmayan yüzeyleri görünmez. Mutfak gibi evin diğer bölümlerinden daha küçük olan bir yaşam alanında daha az yer kapladıkları için tercih edilirler.    

 

Ankastre eşyalar genellikle set halinde alınır. Ancak seçerken ve satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı kriterler vardır.

 

Ankastre eşya alırken nelere dikkat etmeli?


 1. Ankastre eşyalar mutfak dolaplarınızın ölçülerine uygun olmalı. Eğer ankastre ürün kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle mutfak dolaplarınızı buna göre seçmelisiniz. Hazır satın alabileceğiniz gibi sipariş vererek de yaptırabilirsiniz.

 

 1. Ankastre eşya kullanmayı tercih etmek, taşınmaya karar verdiğinizde ankastre uyumlu mutfağı olan bir ev bulmanız gerektiği anlamına gelir.  

 

 1. Ankastre eşyaları sıradan deterjan ve temizlik bezleri, süngerleri ile temizlerseniz zarar görürler. Eğer temizlik sizin için can sıkan bir ayrıntı ise ankastre eşya almadan önce bir kez daha düşünmeniz gerekiyor.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4691

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2095

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7873

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3032

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1723

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön