Çocuk odası boyası hakkında bilmeniz gereken 6 madde

Çocuk odaları için boya seçerken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanlar uyarıyor!

Çocuğunuzun odasına boya seçerken dikkat edin

Çocuklar için en önemli mekanlardan biri hiç şüphesiz odalarıdır. Okul dışındaki vakitlerinin büyük çoğunluğunu geçirdikleri çocuk odalarındaki önemli unsurlardan biri ise boya seçimi. Çocuk odaları için boya seçerken renk seçiminden, boyanın türüne ve kalitesine kadar birçok konuya dikkat etmek gerekiyor. Çocuklarınızın odasını renklendirmek ve odalarını onların en seveceği mekanlardan biri haline getirebilmeniz için, çocuk odası boyası hakkında Dyo uzmanlarının tavsiyelerine kulak verin!Renk seçimine dikkat edin!

 • Çocuk odaları için boya rengi seçerken, çocuğunuzun zevkini ve karakterini göz önünde bulundurmakta fayda var. Renk seçimini tamamen çocuğunuza bırakabileceğiniz gibi beraberce eğlenceli seçimler de yapabilirsiniz. Okul çağındaki çocuk odaları için zeka gelişimlerini olumlu etkileyecek sarı ve mor tonlar birlikte kullanılabilir. Kırmızı, turuncu ve sarı ve tonlarındaki renkler özellikle 11 - 12 yaşlarındaki çocukların coşkulu karakterleriyle tam bir uyum sergileyecektir. Ancak bu renkleri mutlaka yeşil ve mavi tonlar ile dengelemelisiniz. Örneğin, aksesuar seçimini bu renklerde yapabilirsiniz.

 

 • Ders çalışırken konsantrasyon eksikliği yaşayan çocuklar için yeşil renkli duvarlar faydalı olacaktır. Yeşil tonları aynı zamanda çocuğunuzun güven duygusunu geliştirecek ve rahatlamasını sağlayacak. Daha büyük çocuk ve genç odaları için güven telkin eden, yatıştırıcı etkisi olan mavinin açık tonları tercih edilebilir.

 

 • Çocuk odalarının bir diğer fonksiyonu da aslında bir oyun alanı olmasıdır. Derslerini yaparken, sınavlara hazırlanırken kendilerine eşlik eden odaları, oyunlarında da bazen bir saray, bazen bir orman ya da bir uzay mekiği olabilir. Yaratıcılıkta sınır tanımayan çocuklar odalarını bu tarz hayali mekanlara çevirirken duvarlarda birkaç değişiklik yapabilirler. Bu yüzden akşam eve döndüğünüzde çocuğunuzun duvarlarında yıldız, güneş ve ağaç resimleri görürseniz şaşırmayın. Böyle durumlarda her türlü lekenin kolayca temizlendiği bir boya tercih ettiyseniz endişe etmenize hiç gerek yok.


İçeriğine dikkat edin!

 • PTFE, içeren ürünler silinebilir ve kaliteli olması nedeniyle, yüzeyde oluşan yağ, ketçap, kurşunkalem ve suluboya gibi lekelerin kolaylıkla temizlenmesine olanak tanıyor. Temizlikten taviz vermeyenlerin işlerini kolaylaştıran çok özel bir boya olarak dikkat çekiyor.

 

 • Nanoteknoloji ürün olan Dyo Nanoipekmat iç cephe boyası, fotokatalitik özelliği sayesinde ışıkla kendini temizler, böylece kalorifer isi gibi kirlerin boya yüzeyinde oluşmasını geciktirir.

 

 • Uygulandığı yüzeylerin daha iyi nefes almasına izin veren kokusuz, insan ve çevre dostu ürünler kullanmaya özen gösterin.
Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4266

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1985

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7710

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2943

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1634

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön