Dizilerin meşhur ettiği birbirinden güzel evler

Gündeme damgasını vuran, uzun süre hafızalarda kalan, en az dizinin konusu ve karakterleri kadar konuşulan; dizilerin ünlü ettikleri evler ve yalılar...

Dizilerin meşhur ettiği birbirinden güzel evler

Günümüzde hemen hemen herkes yerli, yabancı en az 2 ya da 3 dizi izliyor. Dizilerde senaryo ve oyuncuların yanı sıra kullanılan mekânlar da büyük rol oynuyor. Dizi karakterlerinin giydiği giysiler, kullandıkları arabalar kadar yaşadıkları evler de izleyenlerin ilginisi çekiyor. Hatta bazen dizinin çekildiği mekânlar birçok şeyin önüne geçebiliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler Türkiye'yi ziyaret ettiklerinde, tarihi yerlerin yanı sıra dizilerin geçtiği yerleri de görmek istiyor.

 

"Aşk-ı Memnu" dizisindeki gibi zengin kesimden gelen karakterlerin yaşadığı köşklerden, "Asmalı Konak" dizisi gibi dizilerin çekildiği konaklara kadar birçok mekân bu diziler sayesinde ziyaretçi akınına uğruyor. Üstelik çoğunluğu yıkılmaya yüz tutmuş, hasarlı olduğu için terk edilmiş bu evler çekilen diziler sayesinde restore edilerek kullanılabilir hale geliyor. Ayrıca evlerin dışında oluşturulan stüdyolar da en az evler kadar gerçekçi yapılıyor. Özellikle "Avrupa Yakası" gibi dizilerin setleri, aktardığı sıcak aile ortamıyla izleyenlerin gözünde gerçek bir eve dönüşüyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1862

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1660

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3314

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1599

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6417

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön