'Nerede hareket orada bereket' sözü neden gerçek?

Harekete geçtiğinizde hayatınız değişir, bereket işte bu değişimin kendisidir.

Nerede hareket orada bereket sözü neden gerçek?

Mistik bir inanış değil, fizik kanunlarının açıkladığı bir gerçek. Hareket eden nesnelerin karşılaşma ihtimali var, hareket etmeyenlerin ise yok! Harekete ettiğinizde karşılaştıklarınız, size gelenler bereketinizdir.

 

Yeni fikirler

Miskin miskin oturursanız hücrelere daha az oksijen gider, beyniniz iyi çalışmaz, iyi düşünemezsiniz. Spor yapmanız şart değil, azıcık yürürseniz, birkaç kültürfizik hareketi yaparsanız oksijen giden beyniniz çalışmaya başlar ve iyi fikirler üretirsiniz. Hayatı evde geçen biriyseniz bile, evdeki sorunlarınıza çözüm bulmanız kolaylaşır.

 

 

Yeni biri

Biriyle, belki de hayatınızın aşkıyla tanışmak istiyorsanız ama evden çok az çıkıyorsanız, ya da evle iş arasında rutin bir hayatınız varsa, bu kişiyle karşılaşma ihtimaliniz azdır. Alıştığınız alanların dışında farklı aktiviteler içinde olursanız bu ihtimal kendiliğinden artar.

 

Yeni bir iş

İş arıyorsunuz ve bir türlü bulamıyorsunuz. Arkadaşlarınızdan biri aradı ve ilgilendiğiniz sektörlerde çalışan diğer birkaç arkadaşıyla beraber kahve içmeye davet etti. Giderseniz yeni insanlar tanıyacaksınız ve belki aralarından biri size yeni bir iş fırsatı sunacak. Düşük ya da yüksek ihtimal, ne fark eder? Peki randevuya gitmezseniz birkaç yeni kişiyle tanışıp iş bulma ihtimaliniz nedir? Sıfır!

 

 

Yeni arkadaşlar

Çok az arkadaşınız var ve bazen oturup iki çift laf edecek kimse bulamıyorsunuz. Biraz kıpırdayıp araştırır, spor kulübü, dernek ve vakıf gibi farklı organizasyonlar içinde yer alırsanız farklı arkadaşlar edinirsiniz, oturur beklerseniz yalnızlık baki.

 

 

 

Mutlu eden mantralar
+10
Stresle başa çıkmak için herkesin gizli silahları olmalıdır. Bizi rahatlatan bir resim, bizi gülümseten bir fotoğraf, kalbimize dokunan bir şarkı, uyum hissi veren şiirler ve sözler ya da meditasyonla sakinlik ve huzuru yakalarız. Hayat karşımıza engeller çıkardığında, olumlu görüşümüzü korumak için bize bazı mutluluk hatırlatıcıları gerekir. Mantralar, zorlu durumlarda bakış açımızı değiştirir ve hayata bakış açımızı saniyeler içinde değiştirmemize yardımcı olan cümlelerdir. Mutlu bir zihin ile hem dış görünüşünüz hem de içiniz güçlenir. Bağışıklık sisteminiz güçlenir, iyi kolestrolünüz artar ve ömrünüz uzar.
 
Bu mantralar, hayatın parlak tarafına bakmanıza yardımcı olabilir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 417

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1715

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1977

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 894

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1093

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön