Karmanızı dengelemek için 9 pozitif ipucu

Daha iyi bir karma ve daha huzurlu bir yaşam için bu önerilere kulak verin...

Karmanızı dengelemek için 9 pozitif ipucu

Kendi davranışlarınız hakkında daha fazlasını öğrenerek, karmanızı dengelemek için yapabileceğiniz bazı olumlu şeyleri keşfedebilirsiniz. Budistler her eylemin birbirine, gelecekteki olaylara bağlandığına inanır, evrene ne verirseniz size geri dönecektir. Karma olarak da adlandırılan bu inanç, hayatınızı dengede tutmanıza ve daha mutlu yaşamanıza sebep olacaktır. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

 

1. Dedikodu

Dedikodunun kadınlar arasında yaygın olduğunu düşünenler yanılıyor, dedikodu cinsiyet ayırt etmeksizin her insanın doğasında maalesef var. Dedikodu yaparken, sizin vazifeniz olmadığı halde başka insanların hayatına dair yorumlar yaparsınız. Peki sizin arkanızdan sizin hakkınızda konuşulduğunu öğrendiğinizde kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Hayatınızdan negatifliği çıkartın, ihtiyacınız olan son şey bu!

 

2. Yalan

Çöpü çıkarmanız gerekirken ihmal etmiş ve bunu örtbas etmek için küçük beyaz bir yalan söylemişseniz, bu karmanızı altüst etmeyecektir. Ama büyük yalanlar her zaman hayatınızı etkiler! Dürüst olmak her zaman iyidir çünkü yalanlar sizi kötü duygu durumları ve pozisyonlarına sokmaktan başka işe yaramaz.

 

3. Yaşlılar

Huzur evlerinde yaşayan yapayalnız insanlara bakın; bakarak hissedemezsiniz, ziyaret edin. Onların yalnızlığını paylaşmak, yüzlerinin gülmesini sağlamak sizin de hayata ve yaşadığınız dünyaya dair daha fazlasını öğrenmenize sebep olacaktır.

 

4. Çocuklar

Aynı şey kimsesiz çocuklar için de geçerli… Yalnızlar ve sevgisiz. Kimsesiz çocuklarla tanışın, onlarla vakit geçirin, hatta kendi hayatınızı paylaşarak, akıl vererek, sorularını cevaplayarak rol modelleri olun. Bu duygu alışverişi tüm hayatınızı değiştirebilir.

 

5. Kompliman

Bunu her zaman yapabilirsiniz! Kendiniz için pozitif olmayı tercih ettiğiniz gibi başkalarının da iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Tanıdık ya da yabancı, beklenmedik zamanlarda etrafınızdaki insanlara komplimanlarda bulunmak yüzlerin gülmesini sağlar ve etrafınızdaki pozitif çemberi büyütür.

 

6. Sosyal medya

Düş kırıklıklarınızı sosyal medyada, herkesle paylaşmak istediğinize emin misiniz? Hepimizin başına gelmiştir; arkadaş görünümlü insanlar bu durumların tadını çıkarıp, canınızın daha çok yanmasına sebep olabilir. Karmanızı dengelemek için kendinizi daha iyi hissetmelisiniz, dolayısı ile sizi üzmeleri için insanların eline koz vermeyin.

 

7. Yardım

Karma, dikkatli bir denge ile herkesin günde sadece bir kez bile olsa, nazik bir şey yapmasını gerektirir. Bir teyzenin alışveriş torbalarına yardım etmek, arkadaşının çocuğu ya da köpeği ile ilgilenmek, yardıma ihtiyacı olan birine herhangi bir konuda yapılabilecek şeyler… ne olursa olsun, bu nezaket size iyi titreşimler ve güzel duygular olarak mutlaka dönecektir.

 

8. Bağış

Karmanızı ihtiyacı olanlara bağışta bulunarak da dengeleyebilirsiniz. İnsanlara, hayvanlara, eğitime, kurumlara… Büyük meblağlar olmasına gerek yok, kendi kazancınız ve şartlarınıza göre bazen ihtiyaç sahibi birine yemek ısmarlamak bile çok önemlidir. Vermek, paylaşmak evrene pozitif enerji olarak yayılır.

 

9. Teşekkür

Minnettarlıklarınız için bir şeyler yapmanın karmanızı dengelemeye büyük faydası olacaktır. Üstelik sevdiklerinize sizin için ne anlama geldiklerini göstermek için çok güzel bir fırsattır. Mesela çocuğunuz iyi bir not aldığında, ona sevdiği yemeği hazırlayın. Küçücük jestlerin hayatınıza ne kadar pozitif etkisi olabileceğine inanmayacaksınız.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 173

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 523

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 493

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 538

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 896

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön