Hayallerinizi gerçekleştirmenin 10 yolu

Hayallerinizi gerçekleştirmenin 10 yolu

Belki de hayal ettiğiniz 40 yaşında, annesi ile yaşamaya devam eden biri olmak değildi. Ancak galiba her birimizin gerçekleşmemiş bir dileğin ya da hayalin gölgesinde yaşadığımızı söylemek yanlış olmayacaktır...

Hiç kendinizi “Şimdiki aklım o zaman olsaydı, her şey farklı olurdu” derken yakaladınız mı? Bu yıl için planladığınız her şeyi tamamladınız mı? Hayatınızı gerçekten anlamlı kılacak olan şey nedir? Bugünkü deneyimleriniz isteklerinizle paralellik gösteriyor mu? Bir şey yapabilecek olsanız, bu ne olurdu?

İşte hayallerinizin peşine düşmek için dikkat etmeniz gerekenler...

 

1. Başkasının hayalinin peşine düşmeyin.

Birçoğumuz ebeveynlerimiz, sevgilimiz ya da arkadaşlarımız tarafından bizim için belirlenen hayallerin peşine düşüyoruz. İnsanları memnun etmekten hoşlanıyor ya da hayal kırıklığına uğratmaktan çekiniyor olabilirsiniz, ama sizin için en iyi olanı sizden başka kim bilebilir ki?

 

2. Bahane üretmeyin.

Hedeflerinize ulaşamadığınız veya hayal ettiğiniz hayatı yaşayamadığınız için kaç kez bir sürü neden ürettiniz? İşlerin yolunda gitmemesi hakkında kendinize detaylarla bezenmiş hikayeler de anlattınız mı? Bu işinize yaradı mı? Yaramadıysa, bahane üretmeyi bırakın ve her gün koşulları daha da iyileştirmek için çabalayın.

 

3. Değer ya da prensiplerinizden ödün vermeyin.

Değerlerinizden asla ödün vermeyin. Kendileri için doğru bir hayat yaşayan insanlar seçimleri hakkında suçluluk, pişmanlık ya da şüphe duymazlar ve dik durarak hedefleri ile hayalleriyle örtüşen kararları hayata geçirmeye devam ederler.

 

4. Bardağın dolu tarafını görün.

Olumsuz düşünce sadece etrafınızda duvar örecektir. Olumlu bir yaklaşım her şeydir. Bardağın yarısı her zaman doludur. Bu yaklaşımla, fırsatlar doğal olarak hayatınıza girecektir. Enerjinizi isteğinize yöneltin.

 

5. Maddiyata odaklanmayın.

Hayallerini yaşayan insanlar paranın mutluluğu satın alamayacağını bilirler ve statünün, zenginliğin, ünün ve popülerliğin her an kaybedilebileceğinin farkındadırlar.  Hayallerini yaşayan insanlar paranın itici güç olmadığını bilirler.

 

6. İmkansıza inanmayın, inançlarınızı kaybetmeyin ve yarı yolda pes etmeyin.

Hayallerinizi canlı tutun. Bir şeyi başarmak için inanç, kendine güven, sıkı çalışma, kararlılık ve adanma gerektiğini anlayın. Hedeflerinize somut olarak inanın. Zihnimiz güçlü bir silahtır. İmkansız olan bir şey yoktur. Çok çalışmanız ve çok fazla fedakarlıkta bulunmanız gerekebilir, ancak siz çabaladıkça yeni fırsat kapıları açılacaktır.

 

7. Kendinizi bırakmayın.

Fiziksel olarak formda kalmak ve dengeli beslenmek, insanın kendisini iyi hissetmesinin anahtarıdır. Kendinizi iyi hissetmezseniz, hayalleriniz sizin için fazla bir şey ifade etmeyecektir.

 

8.  Güvenli bir yerde takılıp kalmayın.

Kendinizi güvenli hissettiğiniz bölgede çıkıp bazı ihtimalleri değerlendirmeniz lazım. Hayallerini yaşayan insanlar yeni tecrübelere açıktırlar. Risk alın.

 

9. Ertelemeyin ve kestirme yollardan fazlasını deneyin.

Değişiklik yapmaya başlamak için neden ay başını ya da Pazartesi gününü bekliyorsunuz ki? Şimdi başlayın. Hayallerini yaşayan insanlar bunlar hakkında konuşmak yerine, her gün hayallerini gerçekleştirecek adımlar atarlar.

 

10. Varış noktası arayışında olmayın.

Hayallerini yaşayan insanlar, yaşamanın her an yeni bir tecrübe edinmekle bağlantılı olduğunu bilirler...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2580

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1275

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 417

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 716

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1862

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön