Hayatınızı mahveden 9 endişe

Eğer kronik endişelerden muzdarip olmak istemiyorsanız kaygılarınızın hayatınızın kontrolünü devralmasına izin vermeyin.

 • Hemen hemen her insan hayatındaki bazı şeylerle ilgili kaygılanır. Bazıları bunu belli eder, bazıları ise kendine saklar. Hâlbuki çoğunun endişeleri aynıdır. Gelecek kaygısı, ilişkiler, finans, sağlık vs. Eğer kronik endişelerden muzdarip olmak istemiyorsanız kaygılarınızın hayatınızın kontrolünü devralmasına izin vermeyin. Bu endişelerin anlamsız olduğunu kendinizi ikna etmek için yollar bulmanız gerekir. Bazı insanlar korkuları ve gereksiz endişeleri içine hapsolmuşken diğerleri karşılaştıkları zorlukları nasıl kolaylıkla alt ediyor anlamak zordur. Bunun en büyük sebebi zihin yapısı ve karakter farklılıkları olmalıdır. Neyse ki hayatınızı mahveden endişelerle başa çıkmanın bazı teknikleri var.

 • Sosyal eşitsizlikle ilgili endişeler
  Anlamanız ve kabul etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi hayatın eşit ya da adil olmadığıdır. Birilerinin hesabında milyonlar varken diğeri karnını bile doyuramaz. Eğer sosyal eşitsizlik aklınızı karıştırıyorsa, düşünce şeklinizi değiştirmeli ve diğer insanlara birer rakip gibi davranmamalısınız. Ama yine de, tüm şansları ve fırsatları çeşitli yönlerde geliştirmek zorundasınız. Becerilerinize her zaman güvenmeli ve arzu ettiğiniz sonuçlara odaklanmalısınız. Bu zihniyet sizi daha başarılı yapacaktır. Ayrıca sizi ve hayatınızı negatif yönde etkileyecek şüpheci ve kıskanç insanlardan uzak durmalısınız.

 • Daha fazla para kazanmak ve kariyerinizde ilerlemek istiyorsunuz
  Bunlar çoğu insanın ulaşmak istediği hedeflerdir. Kendinize çok fazla soru sormayın. Bu sadece özgüveninizi zedeler ve başarabileceğinize dair inancınızı da. Kendinize inanmalısınız, akıllı ve güçlü olduğunuza inanmalısınız, siz istediğiniz her hedefe ulaşabilirsiniz. Sadece hedeflerinize adım adım yaklaşacağınızı anlamanız oldukça önemlidir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 254

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 605

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 563

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 564

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 941

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön