Mor inek misiniz, savaşçı boğa mı?

Çevreye saygı duyun, duymayanları uyarın. Bir zanaatkarla dost olun, tevazu geliştirin. 35 yaşından önce yaşamın size sunduklarını değerlendirin. Unutmayın, zaman hızla geçiyor!

Mor inek misiniz, savaşçı boğa mı?

Gözlerinizi açın, 35 yaşına gelmeden önce yapılabilecek pek çok şey var. Ama bunlardan belki de en önemlisi makul bir yaşam planı yapmak. Çünkü kimse gelecekte kendisini nelerin beklediğini bilemez.

 

Tabiatınız ne olursa olsun, yıllar sonra kafanızı taşlara vurmak istemiyorsanız, biraz da olsa gerçekçi davranmalısınız. Her şeyden önce kendinize karşı sorumlusunuz. Makul bir planı kendiniz için yapmak durumundasınız.

 

Tuba Tezcan, ‘35 Yaşına Gelmeden Önce Yapman Gereken 101 Şey’ isimli kitabında sakin bir yaşam planı hazırlanmasının dışında, dördüncü ana başlıkta şunları sıralıyor:

 

Yaşam size bunları sunarken, siz nerdesiniz?

 

Bir zanaatkarla dost olun

Bir zanaatkarla dostluk kurmanız, topraktan kopmamanıza yardım edecektir. Onu çalışırken izleyin. Zanaatkar dost sizi daha tabii kılar, tevazu geliştirmenizi sağlar. Üstelik onu öyle çok uzaklarda aramanıza da gerek yok! İşyerinizdeki çaycı bile olabilir bu kişi.

 

Mor inek ya da savaşçı boğa olmak... Seçim sizin

Boğa arzu ettiği hayat tarzını hedefler, öküz ise yalnızca kendisine verilen emre itaat eder. pekala ne yapacaksınız? Nietzsche der ki: Kendiniz olun! Savaşçı boğa olmak ya da mor ineğe aşık olmak. Ne dersiniz?

 

Sevgilinizle tek külahtan dondurma yiyin

Havalar çok sıcak ve çok bunaldınız. Akşam vakti işten geldikten sonra sevgilinizle/eşinizle parkta, sahilde yürüyüşe uygun bir zeminde el ele tutuşarak yürüyün. Bir tane dondurma alın ve sırayla yiyin. Çekinmeniz için bir sebep yok. Siz birbirinizin mutluluğunu körüklemeye devam edin. Yaz bitmeden tek külah zevkini mutlaka tecrübe edin.

 

Arabayla bilmediğiniz yerlere gidin

Hayat bir yolculuksa, geldiğimiz ve gittiğimiz yerler arasında da hayatlar olduğunu görmeliyiz. Dilediğimiz gibi gezip tozup bu uzun seyahatimizi biraz daha renklendirebiliriz. Atlayın arabaya ve yollarda kaybolun. Bir gün aklınıza geldiği gibi hareket ederek arabayla canınızın istediği yerlere gidin. Nereye gittiğiniz kimin umurunda? Günlerce, haftalarca bilmediğiniz, görmediğiniz yerleri görün. Çılgınca bir şey mi bu? Neden olsun?

 

Çevre dostu birey olun

Çevreyi korumanın doğrudan kişilik ile bağlantılı olduğunu biliyor musunuz? Tanrı’nın tüm çevrenizde yaratmış olduğu güzellikleri kendi doğasında rahat bırakmayan, zarar veren birinin hangi kişiliğinden söz edebiliriz? Çevresine saygı duymayan biri, nasıl kendi yaşadığı yere saygı gösterilmesini ister? Doğaya eziyet etmekten kaçınalım ki, doğa da bütün cömertliğiyle bizi sarmalasın. Çevremizle dost olup, nerede yaşadığımızı unutmayalım. Arada sırada da birilerine hatırlatalım.

 

Yarın: Fiziksel sağlığınız için aktivite zamanı.

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Mutlu etmeyi öğrenin!

 

Maceraya atılmak için geç değil!

 

Hobilerinizi kırbaçlayın!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 499

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1825

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2086

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 932

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1114

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön