Kendinize zaman ayırmanın 4 yolu!

Ne kadar yoğun olursanız olun kendinize biraz zaman ayırma yollarını yaratın. İşte size tavsiyelerimiz.

Daha mutlu ebeveyn olmak için kendinize zaman ayırmanın 4 yolu!

Anne ve baba olmak kolay değildir. Eğer dikkat etmezseniz kendinizi yoğun stres altında ve bitkin hissedersiniz. Ailenize göz kulak olabilmeniz için öncelikle kendinize iyi bakmanız gerekmektedir.

Ne kadar yoğun olursanız olun kendinize biraz zaman ayırma yollarını yaratın. İşte size tavsiyelerimiz.

Erken kalkın
Kulağa pek hoş gelmiyor ancak 15 dk. bile erken kalkmak size biraz huzur bulmanıza izin verecektir. Erken kalktığınızda meditasyon yapabilir, kısa bir yürüyüşe çıkabilir, dinlenebilir ya da bir fincan kahve içebilirsiniz.

Organize olun
Daima bir günde yeteri kadar zaman yok deriz. Ancak bu gerçekten doğru mu yoksa zamanımızı mı iyi kullanamıyoruz? Yoksa organize olamıyor musunuz? Eğer kendinizle ilgili çok zaman kaybediyorsanız bu kaotik ve karmaşık bir durumdur. Bunun için hemen organize olmanız gerekir. Buna hafta sonu başlayın. Evinizde üstten aşağıya evinizi temizleyin. herhangi bir şey kırılmış ya da tamire ihtiyacı varsa ve 6 aydan fazla kullanmıyorsanız çöpe atın. Sepet, kutu alarak eşyalarınızı daha organizeli olarak kullanmayı sağlayın.

Programınızı revize edin
Sorun organize olmak değilse, belki de sorun çok yoğun olmanızdır. Eğer ailenize ve kendinize ayıracak zamanınız yoksa programınızı yeniden gözden geçirin. Tekrar sözlerinizi, aktiviteleri, organizasyonları gözden geçirerek gerekli ya da önemli olmayanlarından kurtulmaya çalışın.

Diğer annelerle işbirliği halinde olun
Herkesin biraz yardıma ihtiyacı vardır. Bebek bakıcılığından biraz uzaklaşarak bebeğinizi annenize bırakabilirsiniz. Bu bakıcıya para ödemeden mola vermenin en güzel yoludur. Eğer ev ile ilgili temizlik konularında yardıma ihtiyacınız varsa birkaç saatliğine temizlikçi ve çocuğa göz kulak olması için yardım alabilirsiniz. Eğer ev hanımı iseniz ya da evden çalışıyorsanız tam gün bakıcıya ihtiyacınız olmayabilir ama annenizin arada bir çocuğa bakması önemlidir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7231

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 166

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6061

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2832

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 3095

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön