İş yerinde kilo almanızın 5 sebebi

Masa başında çalışan insanların çoğunun sorunu kilo almak... Bu sorunun sebepleri ve onlarla baş etmenin yolları haberimizde!

 • Tok olmanıza rağmen birine eşlik etmek için yemek

  Öğle yemeğini tok olduğunuz halde arkadaşınızı kırmamak için yemeniz, iş arkadaşlarınızın doğum günleri, evden getirip herkese ikram ettiğiniz kurabiyeler iş yerinde kilo almanızın esas sebepleri. Muhtemelen kafa yormadığınız bu küçük detayların belinizdeki yağlara nasıl dönüştüğünü fark etmiyorsunuzdur bile!

  Ne yapmalısınız?

  Lezzetli yiyecekler göz önünde olduğunda hiç kimse karşı koyamaz ama eğer bu yiyecekleri kavanozda ve iş yerinin mutfağında saklarsanız elinizin önünde kilo almanıza sebep olacak bir şeyler olmaz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız size ikram edilen yiyeceklere nazikçe hayır diyebilirsiniz.

 • Mantıklı beslenmemek

  Sabah kalktığınızda tüm gün için sağlıklı bir beslenme planı düşünmüz olabilirsiniz fakat öğle yemeği zamanı gelip çattığında açlığınızın mantığınıza hükmettiğini hissedebilirsiniz. Gününüz yorucu ve geçmiş olabilir ve karşınızda duran pizzaya hayır diyemeyebilirsiniz. Ama içten içe yarın sağlık besleneceğinize söz verirsiniz. Bahsettiklerimiz tanıdık geldi mi?

  Ne yapmalısınız?

  Bir hafta içinde ne yiyeceğinizin listesini yapın. Bu yöntem öğünlerde aşırıya kaçmanızı engeller ve mantıklı beslenmenizi sağlar. Ayrıca yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar getirerek de aşırıya kaçmayı engelleyebilirsiniz.

 • Aydınlatma ve oda sıcaklığının iştahınızı etkilemesi

  Araştırmalara göre loş ışık iştahı artırıyor. Yani bu da demek oluyor ki odanın aydınlatması az olduğunda daha fazla, aydınlatma çok olduğunda da daha az yemek istiyorsunuz. Aynı kural oda sıcaklığında da geçerli.

  Ne yapmalısınız?

  Ofisinizden çıkıp hava almalı ve güneşli günlerde ufak bir yürüyüş yapmalısınız. Bu bedeninize ve ruhunuza iyi gelecektir. Bunun yanı sıra ofisinize oda sıcaklığı düştüğünde üzerinize almak için bir hırka getirebilirsiniz. Ayrıca aydınlatma ve oda sıcaklığı hakkında ofis yönetimiyle de görüşebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 71

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 443

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 410

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 504

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 836

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön