Menopoz semptomlarını hafifleten şifalı bitkiler

Kadınlar, 40 yaşlarında perimenopoza girer ve menopoz geçişine hazırlanırlar. İşte perimenopoz ve menopoz semptomlarını hafifleten 11 şifalı bitki...

 • Kadınlar, 40 yaşlarında perimenopoza girer ve menopoz geçişine hazırlanırlar. Bu dönemlerde östrojen, projesteron ve androjen seviyeleri dalgalanır. Vücudunuz yılları kademe kademe yaşayacak ve doğal olarak bu sürece de girecek. Bu geçiş, 5-10 yıl boyunca sürebilmekte ve hatta bazı kadınlarda 13 yıl boyunca devam ettiği görülmektedir. Menopoz, tipik olarak 45-55 yaşlar arasında yaşanır. Bu süreç esnasında, regliniz durup yeniden başlayabilir, daha sık olabilir ya da şiddetinde değişimler görülebilir. Regliniz aralıksız 1 yıl boyunca gelmediğinde ise resmi olarak menopozdasınız demektir.

 • Perimenopoz ve menopoz semptomlarını hafifleten şifalı bitkiler: 

  Not: Diyetinize şifalı bitkiler eklemeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bazı bitkiler, ilaçlarla etkileşime geçerler, bazıları ise belirli sağlık sorunlarının varlığında güvenli değildirler. 

 • Aslan kulağı

  Bu bitki, geçiş zamanında ortaya çıkabilen asabiyet ve kaygıyı azaltmada müttefikiniz olabilir. Perimenopoz kalp çarpıntıları sırasında kalbi sakinleştirir. Ancak perimenopoz sırasında kanamanız çok ise, bu bitkiyi fazla miktarda kullanmayın. Aslan kulağı, menopoz sırasında yaşanan uykusuzluğa da yardımcıdır. Tansiyonunuz düşükse eğer, bu bitkiden uzak durmalısınız.

   

  Aslan kulağını, çay ya da tentür formunda tüketin. Tentür formunda günde 2-4 kez, 50-80 damla. Çay olarak, 1 çay kaşığı kurutulmuş aslan kulağı. Günde 3 kez, 120 ml.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 685

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1840

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2158

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1980

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6211

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön