Menopoz semptomlarını hafifleten şifalı bitkiler

Kadınlar, 40 yaşlarında perimenopoza girer ve menopoz geçişine hazırlanırlar. İşte perimenopoz ve menopoz semptomlarını hafifleten 11 şifalı bitki...

 • Kadınlar, 40 yaşlarında perimenopoza girer ve menopoz geçişine hazırlanırlar. Bu dönemlerde östrojen, projesteron ve androjen seviyeleri dalgalanır. Vücudunuz yılları kademe kademe yaşayacak ve doğal olarak bu sürece de girecek. Bu geçiş, 5-10 yıl boyunca sürebilmekte ve hatta bazı kadınlarda 13 yıl boyunca devam ettiği görülmektedir. Menopoz, tipik olarak 45-55 yaşlar arasında yaşanır. Bu süreç esnasında, regliniz durup yeniden başlayabilir, daha sık olabilir ya da şiddetinde değişimler görülebilir. Regliniz aralıksız 1 yıl boyunca gelmediğinde ise resmi olarak menopozdasınız demektir.

 • Perimenopoz ve menopoz semptomlarını hafifleten şifalı bitkiler: 

  Not: Diyetinize şifalı bitkiler eklemeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bazı bitkiler, ilaçlarla etkileşime geçerler, bazıları ise belirli sağlık sorunlarının varlığında güvenli değildirler. 

 • Aslan kulağı

  Bu bitki, geçiş zamanında ortaya çıkabilen asabiyet ve kaygıyı azaltmada müttefikiniz olabilir. Perimenopoz kalp çarpıntıları sırasında kalbi sakinleştirir. Ancak perimenopoz sırasında kanamanız çok ise, bu bitkiyi fazla miktarda kullanmayın. Aslan kulağı, menopoz sırasında yaşanan uykusuzluğa da yardımcıdır. Tansiyonunuz düşükse eğer, bu bitkiden uzak durmalısınız.

   

  Aslan kulağını, çay ya da tentür formunda tüketin. Tentür formunda günde 2-4 kez, 50-80 damla. Çay olarak, 1 çay kaşığı kurutulmuş aslan kulağı. Günde 3 kez, 120 ml.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 175

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1290

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1591

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 759

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1032

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön