İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilemiyor mu?

İdrar yolu enfeksiyonundan daha kötü ne olabilir? Tabii ki tedavisi olmayan idrar yolu enfeksiyonu!

İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilemiyor mu?

Eğer idrar yolu enfeksiyonu geçirdiyseniz, belirtiler şu anda zihninizden şöyle geçiyor olsa gerek: Tuvalette yaşadığınız yanmalar, 30 saniyede bir tuvalete gidişleriniz, idrarınızın rengini pembe, kırmızı gibi tuhaf renklere boyayan ilaçlar, cinsel birleşmeden sonra tuvalete koşup küçük tuvaletinizi yapmak...

 

Aslında idrar yolu enfeksiyonunun tedavisi son derece basit

Bir antibiyotik tedavisi ve tedavinin sonunda hemen geçiveriyor. Ya da bize mi öyle geliyor? İşte, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı son uyarıya göre enfeksiyonlar, antibiyotiklere direnç geliştiriyorlar ve artık tedavi olmaları eskisi kadar kolay olmayabiliyor.

 

 

“İdrar yolu enfeksiyonu için özellikle antibiyotik tedavisini uygulamak mümkün ancak Hindistan ve Çin’de kolistin maddesine direnç meydana geldi” şeklinde açıklıyor Dünya Sağlık Örgütü. Bunun ana sebeplerinden biri de kolistin maddesinin aynı zamanda hayvancılıkta büyüme ilacı olarak kullanılması.

 

Tahminlere göre kadın nüfusunun yarısı hayatlarında bir kere de olsa idrar yolu enfeksiyonu geçiriyor. Şu da bir gerçek ki bazı kadınlar buna çok daha yatkın olabiliyor. Erkekler de idrar yolu enfeksiyonu geçirebiliyor ancak bu çok da yaygın değil. İşin kötüsü bu tarz bir enfeksiyonlar, tedavi edilmediğinde ya da antibiyotiğe cevap vermediğinde böbrek enfeksiyonlarına ve sepsise, dolayısıyla da ölümcül olabilecek bazı tıbbi vakalara dönüşebiliyor.

 

Yani çok su içeceğiz, cinsel birleşme sonrasında tuvalete koşacağız… Önlemlerimizi gerektiği gibi alacağız çünkü bu enfeksiyon zaten yeterince kötü!

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 674

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1836

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2118

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1960

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6203

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön