Diş fobisi nedir?

Hospitadent Diş Hastanesi Başhekimi Yiğit Kurt, Dental SPA inovasyonu uygulamasının amacını anlattı.

Diş fobisine çözüm

Dişçi koltuğuna oturmadan diş fobisi yaşayanlar için Dental SPA inovasyonu geliştirildi. Bu konseptte, hasta hekimle karşılaşmadan önce masaj koltuğunda rahatlatılıyor, burnuna aromatik kokular veriliyor. Hasta mental rahatlamaya ulaşmadıkça dişçi koltuğuna oturmuyor. Hospitadent Diş Hastanesi Başhekimi Yiğit Kurt, uygulamanın amaçlarını anlatıyor. 

 

Kişinin dişçi koltuğuna oturmadan bazen saatler bazen de günler öncesinden başlayan tedirginliğini artık en aza indirecek ya da tamamen ortadan kaldıracak bir yöntem var. Bu uygulama, dolgu, kanal tedavisi, 20’lik diş çekimi ya da implant tedavisi gibi işlemler öncesinde endişe yaşayan hastaların mental olarak rahatlamasını sağlıyor.

 

 

Kişiye özel diş tedavisi

Uygulamanın iki amacı var. Birincisi: Diş tedavisi yaptırmak isteyen hastamızın normal diş kliniğinden farklı olarak, kendisine özel olarak tahsis edilmiş, rahat ve konforlu bir ortamda diş tedavilerini yaparak ‘kişiye özel diş tedavisi’ hizmeti sağlamak. İkincisi: Diş hekimi fobisi olan hastalarımız için, korkularının önüne geçecek her türlü detayın düşünüldüğü bir diş kliniği oluşturmak. Aslında her iki durumda da asıl amaç, hastanın daha önce hiç deneyimlemediği, alışılmış diş kliniği konseptinin dışında, ağız ve diş tedavilerini rahat, huzurlu ve konforlu bir ortamda sağlamak.

 

Su sesi ve aromatik kokular eşliğinde diş ölçümü

Hastalara bir anlamda hipnoz uygulanıyor, telkinlerle rahatlama sağlanılıyor. Her konfor detayının düşünüldüğü tamamen kişinin korkularını yenmeye yönelik özel bir diş tedavisi hizmeti veriliyor. Örneğin kamerayla diş ölçüsü alınan bir hasta; hoş bir müzik eşliğinde, su sesleri içinde sağlıklı içeceğini yudumlayarak zamanını değerlendirirken bu arada diş tedavisi yapılıyor. Bu hizmet implanttan dolguya her tedavi için tercih edilebiliyor. Dişçi koltuğuna oturmadan önce masaj koltuğunda gevşeme yaşıyor, burnuna çeşitli aromaların kokusu veriliyor. Çayını, kahvesini içip televizyon izleyebilir. Bu konseptte hekim hastayı bekliyor. Kişi diş fobisiyle ilgili rahatlama yaşadığında işleme başlanıyor

 

 

Haber: Öznur Karslı

 

Fotoğraflar: Akıncan Abadan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 227

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 582

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 532

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 551

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 929

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön