Yoga ve yürüyüş ile lenfomayı yenebilirsiniz

Yürümek, yoga yapmak, yüzmek ve yüksek moral lenfomayı yenmekte destek oluyor.

Yoga ve yürüyüş ile lenfomayı yenebilirsiniz

Dr. Sinan Akkurt, lenfoma hastası ve hasta yakınlarının dikkat etmesi gereken konulara dikkat çekti.

 

Olabildiğince aktif olunmalı, enfeksiyon riskinin yüksek olduğu dönemlerde toplu yaşam bölgelerine girmemek koşuluyla yürüyüş, yoga, yüzme ve diğer aktiviteler ile direncin arttırılabilir. Yüksek moral ile sosyal yaşamdan kopmamak da çok önemli.Boyun, koltuk altı veya kasıkta büyümüş, ağrısız, lastik kıvamında lenf düğümleri, alkolün etkilerine daha duyarlı hale gelmek, açıklanamayan kilo kaybı, sebebi anlaşılamayan ateş, gece terlemeleri, öksürük, solunum zorluğu veya göğüs ağrısı, aşırı halsizlik ve yorgunluk, sebebi açıklanamayan kilo kaybı, vücutta kaşıntı belirtileri arasında yer alıyor.

 

Lenfomanın bulaşıcı bir hastalık değil, uzak durulmak bir yana moral aşılamak için yakın ve sıcak davranmanın son derece önemli. Hastanın aç ve uykusuz kalmaktan, sağlıksız beslenmekten, alkol ve sigaradan, grip olmaktan, mikrop kapmaktan kaçınması gerekiyor.

 

Lenfoma hastalarının kemoterapiden dolayı iliklerinin zarar gördüğünü, iyi arınmalarının gerekiyor. Bir doğal tıp metodu olan biorezonans tedavisi ile bunun sağlanabiliyor, aynı zamanda hastaların savunma mekanizmalarının da güçlendirilebiliyor.


Lenfoma tedavisinde biorezonansın en önemli rolü, bağışıklık sistemini güçlendirilmesi. Lenfoma bağışıklık sistemimizi zayıflatarak oluşan bir hastalık olduğu için biorezonanstan bu konuda etkin bir şekilde yararlanabiliyoruz. Kemoterapinin etkinliğini arttırırken, yan etkilerini de azaltabiliyoruz. Hasta kemoterapi sırasında daha rahat bir dönem geçirebilir. Biorezonans tedavisinin klasik tıpla birlikte rahatlıkla uygulanabiliyor, birbirine negatif etki oluşturmayıp, aksine birbirine sinerji yaratabilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 456

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1764

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2021

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 904

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1106

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön