Kahve içmeyi bırakmak

Kafeinden kurtulmaya hazır mısınız? İşte size sinirlerinizi yatıştırıp, enerjinizi artıracak beş lezzetli ve sağlıklı besin...

Kahveden uzaklaştıran 5 bitki

Sabahları kendinizi yataktan dışarı atmak için kocaman bir bardak kahveye mi ihtiyacınız var? Eğer öyleyse yalnız değilsiniz. Bugünlerde herkes uyku problemi çekiyor ve kafeine bu yüzden bağımlı hale geliyor. Kahve tüketimi ara sıra olduğu zaman o kadar da zararlı değil. Ancak işlerinizi halledebilmek için her gün belli miktarda kahveye ihtiyaç duyuyorsanız tehlike çanları sizin için çalıyor demek. Vücudunuzun size gönderdiği önemli mesajları görmezden gelebilirsiniz. Ama merak etmeyin, günlük aldığınız kafein miktarını azaltmak sandığınız kadar zor değil. Bu bitkiler, sizin değişim sürecinizi rahat geçirmenize ve enerjinizi yükseltmeye yardımcı olacak.

 

Kavrulmuş karahindiba çiçeği kökü

Eğer kavrulmuş kahveyi bitkisel çaya değişmeye hazır değilseniz, karahindiba çiçeği kökü bunun için birebir. Kahveye yakın bir tadı var ve kafein içermiyor. Ayrıca karaciğeriniz için de faydalı. Bunu aktarlardan bulabilirsiniz. Yalnızca sıcak su eklemeniz yeterli.

 

Maca turbu

Turpgiller ailesinden maca, Peru dağının yüksek yerlerinde yetişir. Ham kakao gibi, maca da ruh halinizi ve enerjinizi yükseltir. Aynı zamanda stresi azaltma etkisi ve bonus olarak cinsel arzuyu artırma etkisi de vardır. Sabah içeceğinize bir çay kaşığı koyarak başlayabilirsiniz.

 

 

Ham kakao

Neşenizi yerine getirecek sabah Latte'niz yoksa, ham kakaonuz var. Kakao vücüdunuzun mutluluk seratonini salgılamasında yardımcı olan aminoasitleri içerir. İçerisinde çok az bir miktarda kafein olmasına rağmen, aynı zamanda size doğal enerji verecek teobromine de sahiptir.

 

Zencefil

Zencefil dolaşımı kolaylaştırır. Kafeini bırakırken karşılaşacağınız mide bulantısı sorununa da iyi bir çözümdür. Zencefilli bitki çayı içebilir ya da meyve suyunuzun içine taze zencefil koyabilirsiniz.

 

Ginseng

Yorgunluk ve bitkinlik halini azaltması ile bilinir. Ama yararları bu kadarla sınırlı değil. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve karaciğerinizi yeniler. Çay olarak içebilir veya hap olarak alabilirsiniz.

 

3 boyutlu kahve sanatı
+14
3 boyutlu kahve sanatı

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 157

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 506

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 478

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 527

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 885

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön