Yüzünüz kendi kanınızla ışıldayıp gençleşsin!

Kendi kanınız; yüzünüzü, boynunuzu ve dekolte bölgenizi ince kırışıklıklardan kurtarıyor. Ayrıca sivilce ve yara izlerini yok etmekte de kullanılıyor. PRP adı verilen yeni tedavi yöntemi dermatolojinin başarılı sonuç veren işlemleri arasında yer alıyor.

Yüzünüz kendi kanınızla ışıldayıp gençleşsin!

Cildimiz; sigara, hormonal faktörler, güneş ve çevresel etkenler nedeniyle zaman içinde yaşlanıyor. Bu durum kişideki yansımasını; kırışıklıkların artması, yetersiz nem düzeyi ve lekelenmeler şeklinde gösteriyor.

 

“Deri gençleştirme uygulamaları, düzenli yaşam tarzı ve güneşten korunmak bu sorunlara iyi gelen sonuçlar verse de bir şansınız daha var” diyen Esteworld Etiler Plastik Cerrahi Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Gül Yıldırım, kandaki pıhtılaşmada görevli plateletlerin gücünden yararlanmanın gözle görülen başarısı olduğunu söylüyor. Bu işlem, ‘Platelet Rich Plasma (PRP)’ olarak anılan plateletlerin salgıladıkları büyüme faktörleri adlı moleküllerin iyileştirici gücünden faydalanılan yeni bir tedavi yöntemi olarak tanımlanıyor.

 

Tıp doktorları uygulamalı!

Uygulamada, kişiden alınan az miktardaki kan özel bir santrifüj işleminden geçirilerek bileşenlere ayrıştırılıyor. Elde edilen platelet yönünden zengin plazma aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri veriliyor. Plateletlerin salgıladıkları 60 değişik büyüme faktörü, hücrelerin onarım mekanizmasını devreye sokarak yaraların iyileşmesinde başlattıkları yapılanma faaliyetleriyle cildi yenilenme sürecine sokuyor. Bu yapılanma, etkilerini vücudun farklı bölgelerinde de gösteriyor.

 

PRP uygulamasının, tıp doktorları tarafından yapılması gereken medikal bir işlem olduğunu belirten Yıldırım, yöntemin doğru uygulamayla gelecekte dermatolojinin umut veren işlemlerinden biri olarak daha çok kullanılacağını söylüyor.

 

Haber: Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2500

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1170

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 375

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 690

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1841

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön