17 günde 5 kilo

Aylardır New York Times’ın en çok satanlar listesinden inmeyen “17 Gün Diyeti” adlı kitap çıktı. Kitabın yazarı Dr. Mike Moreno 17 günde 5 kilo verdirdiğini iddia ediyor. İşte detaylar ve diyete dair uzman yorumu

17 günde 5 kilo!

17 günde 5 kilo. Kulağa hoş geliyor... Yakında tatil planınız varsa daha da hoş. Peki mümkün mü? Elçiye zeval olmaz! “Hızlı sonuç almak için tasarlanmış bir doktor diyeti” olarak tanıtılan 17 Gün Diyeti’yle kitabın yazarı Dr. Mike Moreno, 17 günde 5 kilo verilebileceğini iddia ediyor. Üstelik aç kalmadan... Aylardır New York Times’ın Bestseller listesinde olan kitabında Dr. Moreno, diyetini yağ yakan protein, yağ ve sebzeler üzerine kuruyor. “Bu diyet, bedeninizin her gün yağ yakabileceği şekilde metabolik olarak besin ve egzersiz dengesi üzerine dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır” diyor.

 

''Hızlı zayıflamak sağlıksız olmayabilir''

Böyle hızlı kilo vermenin sağlıklı olup olmadığı sorusuna da alışılmamış bir iddiayla yanıt veriyor Dr. Moreno: “Beslenme uzmanlarının vaazların aksine, hızlı kilo vermek, doğru bir şekilde yapılırsa sağlıklı olabilir.” Bunu da Florida Üniversitesi’nde 2010’da yapılmış bir araştırmayla destekliyor. 262 obez orta yaşlı kadın üzerindeki araştırmada hızlı kilo verenler yavaş kilo verenlere göre daha fazla kilo vermişler ve kilolarını daha uzun süre korumuşlar.

 

Diyetini sağlıklı besinler üzerine temellendirdiğini söyleyen Dr. Moreno, yemek zorunda olduğumuz fakat yemediğimiz besinlerin altını çiziyor. “Hızlı kilo vermek için ihtiyacımız olan şey sindirim ve metabolizmayı en iyi şekilde kullanmaktır” diyen doktor, programa başlamadan önce doktor kontrolünü önermeyi de ihmal etmiyor.

 

Bu diyet, ivme kazandırma, harekete geçirme, başarma ve amaca ulaşma olmak üzere hepsi 17’şer günlük 4 döngüden oluşuyor. İlk 17 gündeki “ivme kazandırma” döngüsünde hedefinize ulaşırsanız, doğrudan koruma programına geçebiliyorsunuz. Eğer vermek istediğiniz daha fazla kilo varsa, Dr. Moreno diğer döngülere devam etmeyi öneriyor.

 

Hazırlayan: Aysun Öz Kaşı

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 409

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1689

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1953

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 888

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1090

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön