Hedef ideal kiloya inmek ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak!

Selülit, bölgesel yağlanma, kılcal damar ve varis sorunları...

Hedef ideal kiloya inmek ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak!

Selülit, bölgesel yağlanma, kılcal damar ve varis sorunları... Hiçbiri istenmiyor ve bunlardan kurtulmak isteyenler konuyla ilgili çözümleri araştırıp kendileri için en uygun olana yöneliyor. Hedef ideal kilo ve bölgesel fazlalıklardan arınmış pürüzsüz bir cilt...

Yazın gelmesi ve sosyal aktivitelerin artmasıyla birlikte selülitsiz ve formda vücut hatları, varissiz bacaklar, dolgun saçlar ve pürüzsüz bir ten yeniden önem kazandı.

Selülit kadınların yüzde 80’inde görülüyor. Bu soruna özellikle genetik, östrojen hormonu, yanlış beslenme, hareketsizlik, aşırı derecede çay-kahve tüketimi zemin hazırlarken; bazen şaşırtıcı şekilde erkeklerde de (özellikle karında ve yan bölgelerinde) selülite rastlanabiliyor.

Bölgesel incelme yöntemleri

Cilt Hastalıkları Uzmanı, Yard. Doç. Dr. Melisa Eczacıbaşı uygulanan tedavilerle doğru beslenmeyi ve egzersizi bir yaşam tarzı haline getirmenin başarılı sonuçlar verebildiğini söylüyor.

Mezoterapi ve lipoliz, yüzde 100’ük çözüm sunamasalar da hem selülit tedavisinde hem de bölgesel incelmede etkili olabiliyor.

Mezoterapi en çok selülit, saç dökülmesi ve yüze vitamin enjeksiyonu gibi alanlarda kullanılıyor. İnce uçlu bir iğneyle istenilen bölgelere yağ bloklarını yıkıcı ve kan dolaşımını artırıcı ilaç enjekte ediliyor. Düzenli devam edildiğinde selülitler azalıyor ve uygulanan bölgelerde incelme görülüyor.

Tedavi bittikten sonraki dönemde gerçekleştirilen yıllık birkaç seanslık uygulamayla olası selülit problemine karşı koruyuculuk sağlanıyor. Bölgesel yağlanma konusunda olumlu sonuç veren uygulamalar içinde en çok lipoliz tercih ediliyor. Soya fasulyesindeki madde kullanılarak istenilen bölgelerde daha hızlı incelme, incelen yerlerde toparlanma  ve selülitlerde azalma sağlanıyor.

Kilo sorunu olan hastalarda, uygun bir beslenme programı eşliğinde 2-4 haftada 1 gerçekleştirilen yöntemle, 3-6 seansta bu problemlerden kurtulmak mümkün hale geliyor. Yrd. Doç. Dr. Eczacıbaşı, zayıflama ve selülit konusundaki son teknolojileri şöyle sıralıyor.

En yeni teknolojiler

• Bölgesel zayıf lama için soğuk radyo frekans uygulanıyor. Bu uygulamayla cilt altında gerekli ısı sağlanırken, cilt yüzeyinin soğutulması sayesinde ortalama 10 seanslık programlarla başarılı sonuç almak mümkün oluyor.

 

• Vakum kriyo ve lipokriyo gibi cihazlar özellikle karın bölgesindeki bölgesel yağlanmalarda soğuğun etkisiyle depo haldeki yağı dolaşıma katarak vücuttan atıla bilir hale getiriyor. Kavitasyon yöntemindeyse ultrasonik dalgalar yağ bloklarını parçalıyor ve yağ vücuttan atılıyor.

 

• Tüm vücut kriyo terapi kabinlerde yeni seçenekler arasında yer alıyor.

 

Hazırlayan: Ceyda Erenoğlu

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 191

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1313

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1599

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 761

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1036

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön