Rejimdeyseniz asla bu hataları yapmayın!

Tüm hafta çok iyiydiniz, midenize karşı geldiniz ve diyetinizi bozmadınız ama sonra bir çörek kanınıza girdi... Kendinizi durduramayıp yememeniz gereken her şeyi yemeye başladınız...

 Rejimdeyseniz asla bu hataları yapmayın!

Aslında bu bir döngüdür ama döngüler kırılmaz değildir. Rejim yaparken başarıya ulaşmanın ilk adımı aksiliklerle nasıl başa çıkacağımızı bilmemizdir. Her zaman bir 'B Planı'na ihtiyacımız vardır. Sıkı bir rejimin ardından kendinizi biran tutamadınız ve koy verdiniz... Diyetinizi baştan almanızı ve az sonra okuyacaklarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece bir daha başınıza bu tarz talihsiz kazalar gelmeyecek.

Kahvaltının atlanması
Uzmanlar diyetin beş küçük öğün, üç ana öğün ve iki aperatif tüketilecek öğünlerden oluştuğunu söylüyorlar. Yapılan araştırmalara göre, bu kural diyet yapanların %95'i tarafından göz ardı ediliyor. Kahvaltı her zaman atlanan bir öğündür.  Kahvaltı yapmayanlar genelde daha az kalori verdiklerini, kahvaltı yapmadıkları için öğle yemeklerinde biraz daha fazla yiyebileceklerine inanırlar. Kahvaltı güne iyi bir başlangıç için çok önemli. Sadece yoğurt ve yulaf ezmesi yeseniz bile kahvaltınızı muhakkak yapmalısınız.


Yemek yerine protein barları
Bu barlar her ne kadar açlığınızı giderseler de, yarım saat geçmeden tekrar yeme ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu barlar sağlıklı bir yemek yerini asla almazlar. Vücudumuz, sadece sebze,meyve, tahıl ve hayvansal gıda ürünlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle düzenli yemek yemek yerine protein barlarını tercih etmeyin.


Yeterli miktarda su için
Uzmanlara göre diyet sırasında su tüketimi artırılmalı. Su, kalori yakmanıza yardımcı olur. Diyet sırasında meyve sularını değil saf suları tercih edin. Bu sayede iştahınızda kesilecektir.


Kolay pes etmeyin
Bazen diyet yapmak için kendinizi hazır hissedersiniz ve biran önce kilo vermek istersiniz. Uzmanlar sıkı bir rejimde, vücut her zaman aldığı gıdalar aniden yoksun kalınca halsizlik, depresyona karşı uyarıyor. Bunun çözümü ise diyete başlamadan önce vücudu  hazırlamak. Diyetten 2 hafta önce bütün yasak yiyeceklerin listesini yapın ve bunları yavaş yavaş yemeyi kesin. Ayrıca, canınızın çektiği gıdaların düşük kalorili versiyonlarını tercih edebilirsiniz.


Hiçbir şey yemeden aç gezmek
Bu kilo vermek isteyenlerin en sık yaptığı hatadır. Çoğu insan bir gün her şeyi yeme ertesi gün yememe gibi bir rejim uydurmuş durumda. Bu tarz diyetlerin ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirtmekte fayda var.


Rejime egzersizleri de dahil edin
Sadece rejim yaparak kilo vermeniz pek işinize yaramayacaktır. Kilolar gidince etlerinizde sarkmalar meydana gelebilir. Ayrıca sadece 30 dakikalık bir yürüme bile hızlı şekilde kalori yakmanıza neden olacaktır.

Diyet ipuçları!

 • Her dört saatte sebze ve meyve atıştırın.  
 • Diyet sırasında sevdiğiniz yemekleri canınız çok istediğinde onları yememek sizin için işkence olacaktır. Ama onları yemek işinize de yaramayacaktır. Yinede aşırıya kaçmadan haftada bir kez favori yemeğinizden yiyebilirsiniz.
 • Bir şeyler yemeye ihtiyacınız olduğunda ilk olarak bir bardak su için. Bu midenizi doldurur ve daha az yemek yemenizi sağlar.
 • Tatlı bir şey yemeğe ihtiyaç duyduğunuzda bir kaşık bal ya da bir miktar süt tozu işinizi görecektir.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 90

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 598

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2029

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2164

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 975

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön