Tatil yaptık, bronzlaştık, harika! Peki ya şimdi?

Maalesef güneş ışınları uzun vadede cildin cansızlaşmasının, donuk bir görünüm almasının başlıca nedeni.

Tatil yaptık, bronzlaştık, harika! Peki ya şimdi?

Yaz boyunca, sere serpe uzandık kumsala, güneş damladı içimize. Ancak yaz bitti, sonbaharla birlikte güneşin kötü izleri kaldı üstümüzde. Donuk ve canlılığını kaybetmiş bir cilt. Şimdi, sonbahar temizliği yapıp, yeniden cildimizi canlandırma zamanı... Evde uyguladığınız bakım rutininin dışında daha profesyonel destek almak istiyorsanız, size birkaç öneri sunabiliriz. Bunlardan biri lazer sistemleri...

Son zamanların en popüler lazer sistemlerinden biri olan fraksel lazerler birçok cilt sorununa birden etki ediyor. Tek bir seanstan sonra bile cilt daha canlı görünüyor ve rengi daha homojen bir hal alıyor. Sistemi bu kadar popüler kılan ise cilt kalitesi üzerinde gözle görülür bir fark yaratmasına rağmen, tedavi sonrası hemen sosyal hayatınıza geri dönebilmeniz. Fraksel lazerler, cilt üzerindemikro yaralar açarak cildin kendini iyileştirm emekanizmalarını tetikliyor ve böylece daha çok kolajen ve elastin üretmesini sağlıyor.

Cildi canlandırmak için bir diğer yöntemde dermaroller. Bu sistem, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş, özel olarak tasarlanmış son derece ince çelik iğnelerden oluşuyor. İşlemsırasında, alet cilt üzerinde gezdirilerek mikro kanallar açıyor. Bu kanallar sayesinde, cilt üzerine sürülen ürünün içindeki aktifmaddeler alt katmanlara kadar ulaşıyor. Uzmanlar, hiçbir şey sürülmese bile,mikro yaraların cildin kendini iyileştirme mekanizmasını tetiklediği için cildin daha parlak, daha canlı göründüğünü söylüyor. Bu arada dermaroller tedavisi, C vitamini, hyalüronik asit gibi aktifmaddelerle desteklendiğinde cildin daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini sağlıyor.

Cilt canlandırma konusunda başvurabileceğiniz etkili seçeneklerden biri de kimyasal peeling. İşlemsadece 10 -15 dakika sürüyor ve daha ilk seansta bile cildiniz çok daha parlak ve canlı görünüyor. Asit peeling seansları -en hafif olanları bile- cildi derinlemesine temizleyip, ölü hücrelerden arındırıyor. Yıllardır uygulanan mezoterapi yöntemi de hâlâ en çok önerilen anti-aging tedavilerden biri. İşlem sırasında, cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyl ince enjektörlerle cildin altına veriliyor. Tabii, bu kokteylin içindekileri sizin ihtiyaçlarınız belirliyor. Tedavinin, özellikle yaz aylarında ultraviyole ışınlarından zarar görmüş cilt için tam bir kurtarıcı olduğunu belirtelim.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 657

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1834

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2106

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1954

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6202

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön