Zumba dansı ile zayıflama

Zumba dansı zayıflatır mı?

Zumba'yla dans ederek kilo veriyoruz

Vücutta hareketlilik

Zumba çok iyi bir kardiyovasküler aktivitedir.Vücut her zaman değişir,hareket eder ve ritme göre dans eder ve bunun sonucunda yüksek kalori kaybına yol açar.bundaki önemli faktör ise vücudun çok az bir zamada fazla kiloyu vermek zorunda olup bu imkanı seçememesidir.

 

Kilo vermek

Zumbanın diğer bir yönü ise alınan kiloların çalışılarak verilebilmesidir. Bu iki türdür. Aynı zamanda zumba kasların gerilmesini ve vücudun enerji harcamasına yardımcı olur. Kaslar metabolik bir şekilde çok aktifdir ve bu olduğundan fazla bir kalori harcanmasına yol açar.

 

 

Kilo verme hızı

Zumba yavaş,hızlı ve düzensiz ritimli olan bir egzersizdir.Yavaş ritimler size dinlenme periyodları sağlar. Bu tip antrenmanın amacı çok kalori harcamak ve hatta vücut metabolizmasını aktiviteden 4 saat sonra bile hızlı ve yüksek tutmaktır.

 

Yaparken eğlen

Geleneksel egzersizler çoğu zaman sıkıcı olabilir. Bu insanların kilo verme eğilimini azaltır ve  egzersiz yapmazlar. İşte zumbanın farkı burda  diğer aerobik egzersizlerinde insanlar vücutları genelde daha çok suya ihtiyaç duyar fakat Zumba böyle değildir. Eğer bir şey eğlenceli ve ilginç ise buna bağlılık daha çok yükselir ve daha çok kilo verilir.

 

Disiplinli hareket

Zumba kilo vermeye de yardımcı olur çünkü disiplini gerektiren bir aktivitedir. Eğer rutin bir egzersize alışılmışsa ve insanlar bundan zevk alıyorsa bu insanların hayatlarında diğer şeylerden de zevk almalarını sağlar. Mesela kilo vermek için yaptığınız Zumba'nın yanında uygulanan diyet göze batmaz. Böylece siz günde 3 büyük açık büfe ziyafeti yerine bir kere ile yetinirsiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2486

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1149

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 371

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 686

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1840

  Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
  Yukarı Git
  HTHayat Mobil Sürümüne Dön