Yeşim yumurta nedir?

Kadim Çin geleneğinde önemli bir pratik olarak yer alan yeşim yumurta (jade egg), daha sağlıklı bir vajina ve daha güçlü bir seks hayatı vaat ediyor. Yeşim yumurtalar son günlerde Hollywood yıldızı Gwyneth Paltrow sayesinde tekrar gündeme geldi.

Yeşim yumurta ile vajinanızı güçlendirin!

Yeşim yumurta (Jade Egg) nedir?

Yüzyıllardır şifa ve dekoratif amaçlı kullanılan bir doğal taş olan yeşim taşına yumurta şekli verilerek oluşturulan ‘Yeşim Yumurta’, vajinanın içine yerleştirilerek kullanılan bir alternatif sağlık ürünüdür. Vajina kaslarını güçlendirerek ve bölgedeki kan akışını düzenleyerek çeşitli sağlık sorunlarını önlemeyi amaçlayan jade egg ya da yoni egg olarak bilinen yeşim yumurtalar, antik Çin tıbbı geleneğinde sıkça kullanılıyordu ve son yıllarda yeniden popüler oldu.

 

Yeşim yumurta ne işe yarıyor?

 1. Vajina kanalına yerleştirilerek kullanılan yeşim yumurta, doğal olarak buradaki kasları çalıştırmayı sağladığı için üreme organlarındaki kan dolaşımını düzenliyor.
 2. G noktasının duyarlılığını arttırıyor ve bu sayede daha güçlü orgazmlar yaşamaya yardımcı oluyor.
 3. Pelvik bölgedeki duyarlılığı da arttırarak kadınlık döngüleri ile daha uyum içinde olmanızı, merkezlenmenizi sağlıyor.
 4. Antik Çin geleneğinde kadınlar, yeşim yumurtaların vücuttaki chi enerjisini de dengelediğine inanıyordu.
 5. Yapılan etkili egzersizler sonucu güçlenen pelvik taban sayesinde, özellikle doğum sonrasında görülebilen idrar kaçırma gibi sorunların üstesinden gelinebiliniyor.

 

 

Yeşim yumurta nasıl kullanılır?

Ucunda bulunan minik bir deliğe geçirdiğiniz ip sayesinde topu içeriden çıkarmak daha kolay olacaktır. Kullananlar, sağlam bir diş ipinin bu iş için ideal olduğunu söylüyor.

 

Yumurtayı vajina kanalına yerleştirmeden önce birkaç dakika derin nefesler alıp konsantre olmanız öneriliyor. Vücudunuzu tamamen rahat bıraktıktan sonra yeşim yumurtayı vajen girişine hafifçe masaj yapmak için kullanıp yavaşça yumurtayı içeriye sokmanız gerekiyor. Bu sırada daha rahat etmek için uzanabilir veya çömelebilirsiniz.

 

Yumurtayı sadece içeride tutmanın bile faydalı olduğu söyleniyor. Ancak siz daha etkili olmasını isterseniz, bu üç farklı egzersizle kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Her egzersizi 10-15 defa tekrarlayabilirsiniz:

 

 

1.Yeşim yumurta içerideyken sırt üstü uzanın ve ayaklarınız yere gelecek şekilde dizlerinizi bükün. Dikkatinizi pelvik kaslarınıza getirin ve bir iki defa nefes alıp verdikten sonra, nefes alırken yavaşça bu kaslarınızı yumurtayı iyice saracak şekilde sıkın, nefes verirken kaslarınızı gevşetin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Sırt üstü uzanıp dizlerinizi bükün ve nefes alarak yavaşça kalçanızı yukarı doğru kaldırmaya başlayın. Nefes verirken sırtınızdan başlayarak omurganızı ve kalçanızı yavaşça yere indirin.

 

 

 

 

3.Dizlerinizi büküp topuklarınızın üzerine oturun ve ellerinizi bacaklarınızın üzerine koyun. Omurganızı iyice dikleştirerek derin bir nefes alın ve nefes alırken pelvik kaslarınızı sıkarak hafifçe öne doğru katlanın, nefes verirken kaslarınızı gevşeterek başınızı yukarı kaldıracak şekilde geriye doğru açılın.

 

                                                         

 

(Görseller gettingnaked.com.au sitesinden alınmıştır.)

 

Yeşim yumurtalar zararlı olabilir mi?

Şimdiye dek herhangi bir uzman yeşim taşından yapılan vajina topları için olumsuz bir yorum yapmamış olmasına rağmen, Jade Egg’ler Gwyneth Paltrow’un sitesinde yeniden popüler olunca, Dr. Jen Gunter adlı bir jinekolog Cosmopolitan’a açıklamalarda bulundu. Dr. Gunter, yeşim taşının gözenekli yapısı dolayısıyla vajinaya girişi esnasında pek çok bakteriyi taşıyabileceğini ve çeşitli hastalıklara neden olabileceği konusunda uyarıyor: “Doğal taşlardan yapılan vajina toplarının bakteriyal vajinozis ya da toksik şok sendromu gibi kötü sonuçlara neden olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.”

 

 

Dr. Jen Gunter, doğal taşlardan yapılan topların yerine medikal malzemelerle üretilen toplarla bu egzersizlerin yapılmasının çok daha sağlıklı olacağı görüşünde.

 

 

Gwyneth Paltrow yeşim yumurtası öneriyor

Yeşim yumurtalar son günlerde Hollywood yıldızı Gwyneth Paltrow sayesinde tekrar gündeme geldi. Sahibi olduğu Goop.com adlı web sitesinde egzersiz, sağlık ve beslenme gibi konularda tavsiyelerini de paylaşan oyuncu, doğal yeşim taşından yapılan ve “Jade Ball” ya da “Jade Egg” olarak bilinen yeşim yumurtalarının her kadın için vazgeçilmez olması gerektiği görüşünde. Aynı zamanda çeşitli ürünlerin satışının da yapıldığı web sitesinde değerli taşlardan yapılmış toplar 66 dolara satılıyor.

 

Gwyneth Paltrow’un sitesi goop.com’da vajina topları ile ilgili soruları cevaplayan güzellik gurusu Shiva Rose, yeşim ya da kuartz taşından yapılmış olan bu topların seks hayatını iyileştirdiğini, menstrual döngülerin düzene girmesine yardımcı olduğunu ve genel sağlığa faydasının tahmin edilenden de fazla olacağını söylüyor ve ekliyor: “Jade egg’ler cinsel enerjinizi arttırır, orgazm kapasitenizi yükseltir, döngünüzü dengeler. Vajina duvarlarındaki refleksoloji noktalarını uyararak idrar kaçırma gibi sorunların da üstesinden gelmenizi sağlar. Ayrıca vücuttaki chi kanallarını temizleyerek dişil enerjiyi yükseltir, dolayısıyla yaşam enerjimizi de arttırır.”

 

Yeşim yumurtaların vajinal toplardan farkı ne?

Cinsel sağlık ve fantezi ürünü olarak satılan vajina topları, yeşim yumurtalardan daha küçük ve tamamen medikal malzemeden üretiliyorlar. Yeşim yumurta ise yumurta şekli verilmiş doğal yeşim taşından yapılıyor.

 

  

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 303

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1508

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1756

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 823

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1059

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön