Spora başlamak için kendinizi nasıl motive edersiniz?

Spor yaptığınızda, kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz muhakkak, çünkü düzenli egzersiz mutluluk hormonunun salgılanmasını arttırır.

Spora başlamak için kendinizi nasıl motive edersiniz?

Yapılan araştırmalar, artık egzersizin kendimizi anksiyete ve strese karşı korumak için de zorunlu hale geldiğini gösteriyor. Vücudun fit görünmesinden, vücudu tansiyon, şeker, kalp ve damar hastalıklarından korumaya kadar faydalarını bilmeyen herhalde yoktur. Spor yapanlar kendilerini daha iyi, daha zinde hissettiklerini ve çok daha kaliteli uyku uyuduklarını söylüyorlar.


Bunların hepsi iyi hoş da özellikle çocukluktan spor yapma alışkanlığı edinmemişsek, bir kere spor yapmaya başlamak o kadar kolay olmayabilir, hep bir bahane bulunur ve ne kadar istense de ileri bir tarihe ertelenir. Bu nedenle sizi spora başlamak için motive edeceğini düşündüğümüz bir kaç öneride bulunacağız:
 
İşe bir spor eğitmeni ile program oluşturarak başlayabilirsiniz, böylece bir profesyonelin yönlendirmesinden faydalanır, dolayısıyla bilinçli spor yaparsınız. Öte yandan denetim altında olacağınız için ilk günlerde spora başlamanın verdiği zorlukla hemen vazgeçme ihtimali ortadan kalkar.

 

 • Evinize veya iş yerinize yakın bir spor merkezi seçmeye bakın ki, özellikle büyük şehirlerde ulaşım sorunu sizi spora gitmekten caydıran bir neden olmasın. • Arkadaşlarınızla birlikte spor yapmak da sizi motive edecek yöntemlerin başında gelir. Spor yaptığınız saatler çok daha zevkli hale geleceği gibi birbirinizi teşvik edersiniz. • Tatil planları yapmak da spora başlamak için size yardımcı olur, çünkü sahilde bikiniyle nasıl görüneceğinizi düşünmek yeterli bir motivasyon sebebi olur.   • Zamanla, hangi spor dalından daha çok hoşlandığınızı keşfeder ve o spora yönlenirseniz, zaten artık sizi spor yapmaktan hiç bir şey alıkoyamaz.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  27 Haziran 2016 Pazartesi 17:04

  tek bir salona bağlı kalmak spora olan ilgi ve motivasyonumu düşürüyor. internette farklı salonlara giriş yaparak spor yapabileceğim yerler araştırdım. fit in class diye bir sisteme rastladım. farklı salonlardaki grup aktivitelerine tek bir fiyat üzerinden satın alarak giriş yapmayı sağlıyor. açıkçası kulağa hoş geliyor.

  Cevapla

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 165

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 513

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 485

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 534

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 888

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön