Adonis kası nasıl yapılır?

Adonis kası, pek çok erkeğin sahip olmak istediği ancak elde etmesinin uzun zaman ve emek harcayarak mümkün olduğu bir kas görünümüdür.

Adonis kası nasıl yapılır?

Son zamanlarda daha da yaygın hale gelen adonis kası, özellikle Fight Club filminde Brad Pitt’de şahit olduğumuz, kusursuz adonis kaslarını gördükten sonra artık kadınlar için de erkeklerde olmazsa olmaz özellikler arasında ilk sıraya yükseldi.

 

Bir nevi karın kası olan adonis kasları, göbeğin hemen altında, genital bölgenin ise hemen üstünde yer alıyor.

 

Adonis kaslarına sahip olmak için yağ oranının düşük olması ve düzenli beslenme programıyla birlikte egzersizle desteklenmesi gerekiyor.

 

Özellikle karın bölgesinde yağlanmaların fazla olması, erkeklerde adonis kasına sahip olunsa da görünmemesine neden olur. Bu sebeple öncelikle vücut yağ oranı düşürülmelidir. Yağlı bir vücutta adonis kası çıkmayacağı için, yağ oranı civarlarına düşürülmelidir.

 

Adonis kaslarının çıkması uzun bir süreç sonucunda oluşur. Bu sebeple, düzenli egzersiz programı ihmal edilmemeli, yağlı yiyeceklerden muhakkak kaçınılmalı ve bol su tüketilmelidir.

 

Yağ oranını düşürdükten sonra haftada en az 3 gün karın kaslarını çalıştıracak egzersiz programı uygulanmalıdır.

 

Genetik olarak yağ oranı düşük ve ince bir görünüme sahip olan erkekler sahip oldukları adonis kaslarını sporla destekleyerek daha belirgin bir hale getirebilirler.

 

Hem vücuttaki yağların erimesi hem de adonis kaslarının belirginleşmesi açısından bisiklet binmek oldukça fayda sağlayacaktır.

 

Yere sırt üstü yatıp, bacak ve karın kaslarını çalıştırarak iki ayağı indirip, kaldırmak adonis kaslarını ortaya çıkartacaktır.

 

Mekik çekmek adonis kasları için fayda sağlarken, mekik sırasında bacaklarını 5 saniye kadar yukarıda bekletip devam etmek daha etkili olacaktır.

 

Dumbbell eşliğinde yapılacak egzersizler de adonis kaslarını geliştirecektir. Ancak adonis kaslarını geliştirmek için yapılan bu tip egzersizlerde önemli olan, karın kası bölgesini yoğun olarak çalıştırmak olduğu için çok fazla ağırlıkla çalışmamak gerekir. Aksi halde bel kalınlaşmaları meydana gelebilir.

 

Haber: İmge Balık

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 422

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1722

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1989

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 895

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1094

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön