Alışveriş sırasında kararsızlık yaşayanlardan mısınız?

Alışveriş sırasında kararsızlık yaşayanlardan mısınız?

Modada hakkında artık belirli kurallar olmadığından, bunlar alışveriş esnasında size yardımcı olacak ipuçları şeklinde anılır. Her birine tek tek bağlı olmak zorunda değilsiniz fakat bir veya iki tanesini uygulayarak büyük fark yaratabilirsiniz.

Temel kıyafetleri saklayın.
Bazı parçalar için çok para harcamanız gerekmez. Mesela basit kısa veya uzun kollu t-shirt ve şortlar her yerde bulunabilir ve bunlar büyük mağazalarda çok ucuza bulabilirsiniz. Hergün giydikleriniz için bütçenizi aşmanıza gerek yok. Bu nedenle hergün aldıklarınızı daha ucuza alarak daha fazla günlük kıyafete sahip olabilirsiniz. Bir t-shirt'ten birkaç renk alarak günlük şıklığı elde edebilirsiniz.

Gardolabınızı temizleyin.
Bu ipucu tüm kadınlara fayda sağlayabilir. Bir kere bile giymediğiniz tüm kıyafetlerinizden kurtulun. Bunlara dahil olanlar, modası geçmiş, artık giymeyeceğiniz, belki de senelerdir dolabınızda gözünüze ilişmeyen tüm kıyafetleri temizleyin. Bunları giyip giymeyeceğinize karar verdikten sonra işe yaraması için bir yardım kurumuna bağışlayabilirsiniz.

Klasiklerden bir bölüm oluşturun.
Uzun dönemde dolabınızda bulunması gereken bazı parçalar vardır. Mesela kısa siyah elbise, vücudunuzu saran kotlar, siyah pantalonlar, siyah yün ceket, beyaz kazaklar ve vücudunuzu saran elbiseler gibi biraz daha yüksek bir fiyata uzun bir dönem giyebileceğiniz parçalar bulundurun. Kışlık aldığınız montlar sezonluktan öte hem modası geçmeyen hem de uzun dönem giyilecek klasik modellerden olmalı.

Trendi abartmayın.
Her sezon beraberinde bir sürü trendide getirir. Son sezonlarda omuzlarda apoletli t-shirtlerden, gladiyatör sandaletlere kadar herşeyi gördük. Unutmayın her moda olan parça birkaç senede bir kendini tekrarlar. Aldığınız parçaların klasik ve trend esintiler taşımasına özen gösterin.

Cüretkar olun.
Güçlü, kaslı kollarınız veya can alıcı bacaklarınız varsa onları öne çıkaracak parçalardan seçin. Vücut ölçülerinize tam uyan kıyafetlerle hem daha mutlu olursunuz hem de doğru kuyafet seçimi ile tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 656

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1833

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2105

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1953

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6201

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön