Mercedes-Benz Fashion Week 1.günü tamamlandı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonu, dün Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde başladı.

Mercedes-Benz Fashion Week 1.günü tamamlandı

Mert Erkan'ın defilesiyle başlayan gün, İstanbul Moda Akademisi'nin düzenlediği tasarım atölye çalışması ile devam etti. Daha sonra sırasıyla Rashid by Raşit Bağzıbağlı, Siyar Akboğa ve Özgür Masur İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarını davetlilerle buluşturdular.

 

 

Mert Erkan'dan "Kendini Kodlayan"

MBFWI'nin 10. sezonu, Mert Erkan'ın "Kendini Kodlayan" adını verdiği İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu defilesiyle başladı. Tasarımcının feminist, gösterişli ve çekici bir kadın silueti hayal ederek oluşturduğu koleksiyon, ilhamını QR kodlarından alarak kendini kodlayan bir kadının gizlerine odaklanmış. Defile öncesi kuliste modellere dudaklara vurgu yapılan bir makyaj uygulandı. 

 

 

 

İMA ile tasarıma giriş!

Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi, modern ve global bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri düzenleyen, Türkiye'nin en yetkin moda okullarından İstanbul Moda Akademisi, hafta boyunca moda sohbetleri ve atölye çalışmalarıyla MBFWI programında yer alacak. Bu etkinliklerin ilki olan ve bugün gerçekleşen "Design Workshop by İMA" kapsamında katılımcılar formlar, desenler ve renkler ile kendi tasarımlarını oluşturdular. IMA'nın hafta boyunca etkinliklerini #İMAlovesMBFWI etiketi ile takip edebilirsiniz. 

 

 

Özgür Masur'dan 10. yıl görkemi

Türkiye'yi yurt dışında başarıyla temsil eden tasarımcılardan Özgür Masur, kariyerinde 10. yılını tüm kumaşlardan işleme detaylarına kadar tamamı el işçiliği ile hazırlanan 50 parçalık yeni Couture koleksiyonu ile kutladı. Kadının doğudan batıya geçişini, yaşadığı kültürel yolculuğun izleriyle yansıtan koleksiyon, cesur işlemelerle tüm davetlilerden tam not aldı. Defileyi ön sıradan izleyenler arasında Nebahat Çehre, Burcu Esmersoy, Yasemin Özilhan, Ahu Yağtu, Şeyma Subaşı, Ezgi Mola gibi isimler bulunuyordu. 

 

Özgür Masur İlkbahar Yaz 2018
+35
Kadının doğudan batıya geçişini, yaşadığı kültürel yolculuğun izleriyle yansıtan koleksiyon, cesur işlemelerle tüm davetlilerden tam not aldı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 78

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 591

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2016

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2159

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 974

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön