Moda nereye gidiyor?

İşte ilaç niyetine kullanılan kumaştan kişiye özel anti-aging kozmetik ürünlere kadınları mutlu eden yenilikler...

Moda nereye gidiyor?

Moda ve kozmetik dünyası her geçen gün tüketicileri şaşırtan bir yeniliğe sahne oluyor. İşte ilaç niyetine kullanılan kumaştan kişiye özel anti-aging kozmetik ürünlere kadınları mutlu eden yenilikler...

 

Ulaşılabilir modaya doğru

Lüks kavramı değişiyor, kabul edelim. En lüks markalar bile artık daha ulaşılabilir parçalarla geniş kitleleri hedef alıyor. Lüks ise artık sadece lafta kalan bir olgu. Sokak modası çoktan lüksün önüne geçti. Birçok ünlü mağaza zinciri koleksiyonlarını şekillendirmek için genç ve daha liberal bir pazara odaklanıyor. Hermes, Chanel gibi markaların vintage parçaları büyük mağaza zincirlerindeki vintage reyonlarında uygun fiyatlarla satılıyor. Ya da lüks markalar H&M gibi markalar için özel koleksiyonlar üretip daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Görünen o ki, ulaşılabilir moda lüksün önüne geçecek.

 

Sosyal medya ve alışveriş

Artık birçok markanın online satış sitesi var, bu markalar Facebook sayfalarında ya da sitelerinde ürünlerini tüketicinin beğenisine sunuyor. Yani sosyal medya alışverişe de hükmediyor. Online satışlarda en çok tık alan ya da beğenilen ürünler tercih ediliyor. Artık defileler bile markaların Facebook sayfalarından gösterime açılıyor.

 

Şaşırtan yenilikler

 

İlaç niyetine kumaş

“Ütü istemeyen, vücut şeklini alan, leke tutmayan, bir beden küçük gösteren kumaş” derken tekstil dünyasında yenilikler çığ gibi büyüyor. Zamanında ilacını içmeyi unutanlar için üretilen kumaşlar, ilacınızı deri temasıyla almanızı sağlıyor.

 

Kişisel anti-aging

Birçok marka tüketicilerin kişisel dokunuşlarını ürünlerine ekliyor. U Autologous bu konuda bir adım öteye geçerek tüketicilerinin kök hücrelerini kullanıp yaşlanma karşıtı bir ürün çıkardı.

 

Ev yapımı kozmetik

Teknolojik cihaz sayesinde artık kozmetik ürünler evde yapılabiliyor. Özellikle yurtdışında çok popüler olan bu yöntem sayesinde kadınlar kendi makyaj malzemelerini kendileri üretiyor.

 

‘Değişen’ kıyafetler

Polonyalı Blessus markası şaşırtıcı bir yenilikle karşımıza çıkanlardan... Markanın alametifarikası gizli fermuarlarla değişebilen kıyafetler! Birçok kadın gün içinde kıyafet değiştirmek için yedek giysi taşır. Blessus “dönüştürebilen” kıyafetlerle bu derde çare bulmuş. Klasik bir elbise, yedek etekle bir anda pileli olabiliyor. Ya da çıkarılıp takılabilen kollarla uzun kollu, kolsuz olabiliyor.

 

Alışverişte eve servis dönemi

Online satışlar mağaza yoğunluğunu hafifletiyor, artık insanlar mağaza mağaza dolaşmak yerine internetten alışveriş yapabiliyor. Online alışverişte tek olumsuzluk kişinin deneme imkânı olmaması. Ancak buna da çözüm bulundu. Birçok marka online deneme kabini hizmeti veriyor. Bu kabinlere ölçülerinizi girerek dilediğiniz ürünü deneyip üzerinizde nasıl durduğuna bakabiliyorsunuz. Bu da online alışverişi daha çekici kılıyor.

 

 

Haber: Esra Çoruh

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 95

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 601

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2036

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2164

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 976

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön