Jil Sander 2012 - 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Sade çizgiler, romantik renkler duygusal tasarımlar, kaliteli materyal seçimi. İşte Raf Simons'un "bir kadın ne ister?" sorusunun cevabını verdiği ve sunduktan sonra ayakta dakikalarca alkışlandığı olağanüstü tasarımlar...

Jil Sander 2012 - 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Koleksiyonla ilgili açıklamalar yapmadan önce, sizi çok ilgilendirebileceğine inandığım Jil Sander markası, Raf Simons ve markanın kurucusu Jil Sander ile ilgili vermek istediğim söylentiler ve haberler var. Öncelikle bu koleksiyon Raf'ın Jil Sander markası için hazırlamış olduğu son koleksiyon. 2004'ten beri markayı hep yukarıya taşıyan ve bir çok başarıya imza atan tasarımcı, çok yakında ya Dior'a ya da YSL'ye geçiyor. O'nun yerine markanın asıl kurucusu olan Jil Sander'ın kendisi gelecek. Jil, markayı 1973'de kurduktan ve moda da bir dünya ismi yaptıktan sonra, 2000 yılında Prada Grup'a satmış ve işi bir süre sonra tamamen bırakmıştı. 2003'de markaya dönmeye ikna edilen Sander, Miuccia Prada'nın eşi Patrizio Bertelli ile anlaşamamış, bir yıl içinde yine istifa etmişti. Bu kez kalıcı olmasını umduğum ve bir çok moda editörününde dönüşünü marka adına bir şans olarak gördüğü Jil Sander'a üçüncü seferin şans getirmesini diliyorum.

 

Dönelim koleksiyona; Raf ayrılıyor diye mi bilemiyorum ama bu kadar özenle ve duyguyla hazırlanmış bu koleksiyonu tanımlamak için içimden gelen tek kelime şu:"Nefes kesici". Olağanüstü bir sadeliğin hakim olduğu ve inanılmaz sakin renklerin bir harmoni yarattığı koleksiyondaki tasarımlarda kullanılan şekillerde en az renkler ve dokular kadar yumuşak. Adeta, modellerin üzerinde sakin yağan bir bahar yağmuru gibi aşağıya doğru akan kabanlar, hafif dalgalı denizler gibi yürüdükçe hareketlenen etek ve elbiseler, yumuşak dokusunu izlerken bile hissedebildiğiniz kaşmirin ağırlıklı tercihi, koleksiyonu bu kadar özel ve romantik kılan detaylardır.

 

Raf'ın, Jil Sander'da ki 8 yıllık çalışmaları arasında en iyisi olarak nitelendirilen koleksiyon, tasarımcının, markayı bırakırken övgüyle hatırlanmak için çok daha özenle çalıştığını gösteriyor. Raf Simons, nereye giderse gitsin, çok iyi işler çıkarabilecek displinli ve detaycı bir tasarımcı. Hem Raf Simons'un hem de Jil Sander'ın yeni sezon tasarımlarını heyecanla bekliyorum.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6147

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 3897

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 5897

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 681

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1968

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön