Chanel 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Karl Lagerfield'in ikinci denemesi olan etek + pantolon + ceket üçlemesi bu sefer olmuş. Koleksiyona hakim olan bu 3'lü kombinasyon gerçekten etkileyici...

Chanel 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Chanel, muhteşem tasarımlarını, Paris moda haftasında binlerce moda severe etkiyeyici bir şovla tanıttı. İtiraf etmeliyim ki, markanın koleksiyonu tanıtmak için hazırladığı ambians çok etkileyici olmuş. Karl Lagerfield, şovdan önce bu koleksiyon hakkında konuşurken, "tüm tasarım parçalarını doğadan gelen ilhamla yarattığını, çünkü doğanın var olan en iyi tasarımcı olduğunu" söylemişti. Fakat etkilendiği şeyin doğanın hangi elementi olduğu bilinmiyordu. Oysa, defilenin yapılacağı salona bakar bakmaz Karl'ın etkisi altında kaldığı elementin kristaller olduğunu anlıyoruz. Bütün koleksiyona hakim olan pırıltılarda, elbiselerin kenarlarında, kol ve yakalarda hattta ayakkabılarda gördüğümüz kristallerde hep bu etkinin sonucu. Bu arada, tasarımlarda sıkça kullanıldığını gördüğümüz mor ve eflatun bize Karl'ı en çok etkileyen kristalin ametist olduğunu söyler gibi...

 

Karl kristallerin etkisini sadece renk seçiminde yada kumaş dokusu seçiminde (şifon ve ipek elbiseler kristallerin şeffaf halinin yansıması ya da kırçıllı çok renkli kumaşlar taşların çok renkli dokusunun yansıması) kullanmamış. Mesela tasarımlara baktığımızda bir çok parçanın ozellikle kaban ve ceketlerin keskin kenarlara sahip bir kaya gibi tasarlandığını fark etmemek imkansız. Karl'ın tasarımlarında görülen kübik çalışmalarda bu kristallerin doğal yapısındaki kübik yansımalarıdır.

 

Renkler, kristallerden geliyor demiştim ama biraz daha detay vermek istiyorum burada. Geçen senenin tek renkliliği, üzerine yazın pastel rekleri gelince Karl renkleri geri getirmek istemiş. Ancak söylediğine göre koleksiyonu hazılarken hissetdiği renkler ona daha koyu veya o koyu renklerin içine sıkışmış canlı renkler olarak gelmiş. O yüzden parlak renkler, ya aksesuvar olarak; kemer, broş gibi ya da kumaşların dokusunda otomatik olarak tasarımlara girebilmiş.

 

Doğayı anlatan bir şiir tadında olan koleksiyonun, izleyenleri etkileyememesi söz konusu olamazdı. Karl yine başardı. Zaten "Süperman" filmlerinin setlerini andıran mekanda modanın kahramanı gibi.Yeni koleksiyonları için şimdiden sabırsızlanıyorum.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Stresle baş etmek için 4 yoga pozu...
  Stresle baş etmek için 4 yoga pozu...

  Süresi : 05:20 İzlenme : 3323

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1824

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2510

 • Evde maske yapımı
  Evde maske yapımı

  Süresi : 00:58 İzlenme : 1478

 • Anne karnında hafta hafta bebek gelişimi
  Anne karnında hafta hafta bebek gelişimi

  Süresi : 04:32 İzlenme : 30618

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön