Carlos Miele 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Brezilyalı tasarımcı Miele, bu koleksiyonunda, doğduğu yerin etkisi altında kalarak çok özel bir koleksiyon hazırlamış.

Carlos Miele 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Carlos Miele, güney Brezilya'nın kendi diliyle "gauchas", ingilizcesi "cowgirls" ve büyük bir ihtimalle türkçesi "at binen çiftlik kızları" olan yerli halktan etkilenerek etnik bir koleksiyonla New york moda haftasındaydı. Miele, genel olarak, şimdiye kadar olan tüm koleksiyonlarına kendi özünden birşeyler kattı. Ama bu tasarımları "bir şey" kelimesinden biraz fazlası olmuş. Hatda direk kendisi olmuş demek daha doğru olacak.

 

Koleksiyondaki geometrik desenler, her ne kadar modern dünyaya ait görünse de, aslında o bölgeye ait dokulardır. Desenlerde kullanılan renklerde, sarı, hardal, turuncu, siyah, krem lim yeşili, mercan gibi, yine yöresel halkın tercih ettiği renklerdir. Desenler ve kullanılan renkler dışında, koleksiyondaki pantolonlar yine yöresel binici pantolonları, kısa binici ceketleri, pançolar ve pelerinler yine bölge halkının tercihi olan model ve kumaşda hazırlanmış. Zaten tasarımlarında el yapımı şeyleri seven ve kullanan Miele için bu koleksiyonu hazırlamanın ayrı bir keyif verdiği çok ortada.

 

Gece elbiseleri, özellikle o çok ince, narin ipek ve tüllerle hazırlanmış olanlar büyüleyici. Bir sepet gibi iç içe geçirilmiç satenlerin yerlere kadar aralıklı uzandığı ve bu aralıklara yerleştirilen ten rengi tüller hem yerel bölgeye ait bir dokuyu simgelerken hem de inanılmaz seksi ve sofistike bir görüntü sağlamış. Özellikle bir ipek kozası gibi tasarlanmış olan elbiseler şimdiye kadar gördüğüm en güzel doğal dokulu elbiselerdi.

 

Hazır giyimde bir dünya markası olmuş, 30 ülkeden fazla yerde tasarımlarını satabilen Carlos Miele için, aslında bu kadar etnik bir koleksiyon riskli olabilirdi ama bence bu tasarımlar beni etkilediği gibi diğer bir çok kişiyide olumlu etkileyecek.

 

Siz ne dersiniz?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2585

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1285

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 423

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 718

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1862

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön