David Koma 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

1920'lerin minimalist ve 1960'ların detaycılığıyla hazırlanmış, bir de üzerine Koma'nın ultra modern çizgileri eklenmiş olan koleksiyon, heyecan verici...

David Koma 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Çok kısa bir zamanda, yeni jenerasyon tarafından en beğenilen tasarımcılardan biri olmayı başaran Koma'nın, grafik üzerine almış olduğu güzel sanatlar eğitimi ve üzerine okuduğu moda tasarımı birleşince, sonunda ödüller getiren tasarımlar ortaya çıkıyor.

 

Koma'nın sanata olan düşkünlüğü, bu koleksiyonunda ilham kaynağı olmuş. Louis Icart'ın tazıları konu alan tabloları, Boldini'n en bilinen tablolarından biri olan Marchesa Casati'nin tazı ile birlikte olan portresi, Thierry Poncelet'in aristokratlar gibi giydirilmiş köpek portreleri, bu koleksiyona ilham veren sanatsal çalışmalardır. Hatta tazı motiflerini, sadece kıyafetlerde değil koleksiyonu tamamlayan ayakkabılarda bile görmek mümkün.

 

"Benimle uğraşma! Yoksa fena olur!" mesajı verilen koleksiyonda, görünümüyle sanki kurşun geçirmez materyalleri andıran teknolojik kumaşlar ve dokuların yanısıra, hemen hemen tüm koleksiyonda bir şekilde ana tema olarak ele alınmış tazı motifi, bu mesajı destekler nitelikte. Sadece bunlarda değil aslında. Koleksiyonun son parçalarında kullanılan zircir baskılar, boğazı tasma gibi saran tasarı detayları, karşıdan tehdit mesajları gibi algılanıyor. Konuyla ilgili son bir nokta eklemek gerekirse, kullanılan renk seçimide ağırlıklı olarak tazıların doğada var olduğu renklerdir diyebiliriz.

 

Bionce, Cheryl Cole, Kylie Minogue ve daha bir çok ünlü ismin tercih ettiği Koma'nın moda dünyasının uzun soluklu isimlerinden olacağı şüphesiz. Diğer büyük ve kalıcı isimler gibi tarzını tasarımlarında kendi imzası haline dönüştürmüş olan Koma, bu koleksiyonuyla olduğu gibi gelecekte de bizi etkilemeye devam edecek.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1814

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2036

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1924

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6185

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1647

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön