Bally 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Deri ve kürk severlerin uzun zamandır beklediği hem modern hem feminen koleksiyon Bally tarafından Milano'da tanıtıldı...

Bally 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Bally'nin 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu 1970'lerin modasını günümüze taşırken tasarımcıları Michael Herz ve Graeme Fidler'in yaratıcı zekaları ve modern yaklaşımları sayesinde ortaya olabildiğince çağdaş, bir o kadar feminen ve enteresan çizgiler taşıyan tasarımlar çıkmış.

Michael ve Graeme 1970'leri tercih etmelerinin nedenini, o yıllarda Rusya'da bir diplomatın kızı olarak yaşayan bir genç kızın, hayatında ilk kez Bally koleksiyonu gördüğünde yaşadığı heyecanı anlatmasıyla kendilerininde çok heyecanlandığını ve tekrar o döneme ait tarzları kendi vizyonlarıyla geriye getirmek için çok büyük istek duyduklarını ifade ederek açıklıyorlar.

Şehirsel, asimetrik ve keskin kesimlerle kesinlikle ultra modern çizgiler taşıyan koleksiyonda ağırlıklı olarak kullanılan materyal deri olmuş. Zaten her iki tasarımcıda Bally'nin ana materyal olarak varolduğundan beri ana karakter olarak dahil ettiği derinin ne kadar çok yönlü kullanılabileceğini  göstermek için bu seneki etek, üst ve elbiselerde fırfırları bolca kullandıklarını söylüyorlar. Kürk ve jarse diğer kullanılan materyallerdir.

Lüks materyaller ve stilin bir arada kullanılması prensibiyle 1851'den beri muhteşem koleksiyonlar ortaya çıkaran Bally'nin bu koleksiyon için tercih ettiği renk paletinde siyah, fırtına grisi, fındık, çikolata, lapis mavisi, kırmızı, karamel kozalak rengi gibi renkler mevcut...

Koleksiyonun en ilgi çeken aksesuvarları ise, bir kaç rengin birden kullanıldığı, dize kadar uzanabilen ve önü tamamen bağcıklarla tasarlanmış platformlu dönem çizmeleridir denebilir.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 188

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 539

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 500

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 544

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 907

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön