Derek Lam 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu

Derek Lam'in eski bir İran kitabından etkilenerek hazırladığı koleksiyon dinginlik verici...

Derek Lam 2012 – 2013 Sonbahar / Kış koleksiyonu...

Derek Lam'in 2012 – 2013 Sonbahar / Kışı için hazırlamış olduğu koleksiyon, kendisininde itiraf ettiği gibi sakin bir ruh taşıyor. Koleksiyona "Kütüphane – Library" ismini veren tasarımcı, bu koleksiyonun ilham kaynağını, kullandığı narin çiçek desenlerini eski bir İran kitabında gördüğünü ve çok beğendiğini, o yüzden bazı tasarımlarında kullandığını söyleyerek açıklıyor.

Bu koleksiyonda ağırlıklı olarak beyaz ve bej gibi açık tonları kullanan Derek "Kışın beyaz giyilmez!" söyleminin aslında bir safsata olduğunu gösteriyor bize. Beyazı zaman zaman sadece kendi tonlarıyla bazen de gri ve siyahla birlikte kullanan Derek Lam, siyah ve beyazın zıtlığına rağmen tasarımlarındaki çizgilerin yumuşaklığıyla, koleksiyonun duru halini korumayı başarmış. Tasarımlarda kullanılan renk paletide sınırlı tutulmuş. Beyaz, bej, gri ve siyah dışında zaman zaman sarı ve bordonun kullanıldığını görüyoruz. Tabi birde çiçek desenlerinde bulunan diğer renkler var.

Koleksiyon her ne kadar 60'ların ruhunu taşısa da, içerisindeki modern oyunlar, tasarımları günümüze taşımış. Özellikle gece elbiselerinde tercih ettiği, tüllerin ip olarak kullanıldığı örgü kazak ve süveterlerin, yerleri süpüren şifon eteklerle birlikte eşleştirilmesi bunun en güzel kanıtı...

Etek tasarımlarında etek biçimleri kalem etek, pileli etek ve kiloş etek olarak sıralanabilir. Gece elbiseleri hariç, etek boyları ya dizde ya da dizin tam altında tutulmuş. Pantolonlarda sigara denilen dar kesim ya da daha bol kesimleri görmek mümkün. Bol kesimlerde paça boyu uzun tercih edilirken dar kesimlerde boy daha kısa, hemen hemen kapri kadar kısa tasarlanmış.

Tüm koleksiyonda kullanılan kumaş türleri ise; koton, ipek, yün kaşmir, organza ve saten olarak sıralanabilir. Ayrıca bu koleksiyonda, derininde yer yer kullanıldığını söylemek mümkün.

Tüm koleksiyona hakim olan bu sakin hava gerçekten dinginlik verici...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 187

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 539

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 500

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 543

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 907

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön