Farklı iki dönemi birleştiren Miu Miu 2012 İlkbahar / Yaz Koleksiyonu

Prada ve Miu Miu'nun tasarımcısı Miuccia Prada'nın farklı dönemleri kullanarak tek bir dönem yarattığı Miu Miu 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu...

Farklı iki dönemi birleştiren Miu Miu 2012 İlkbahar / Yaz Koleksiyonu

Baş tasarımcı koltuğunda Miuccia Prada'nın bulunduğu Miu Miu yeni tasarımlarını sade bir defileyle tanıttı. Koleksiyonun temasında iki farklı dönemin birleşimi yer alıyor; 50'ler ve 18. YY dönemlerinin esintileri tek bir modelde buluşuyor. Düz formaların yer alıdığı koleksiyonda yüksek bel eteklerden elbiselere, kısa gömleklerden ceketlere çok sayıda tasarım bulunuyor. Ancak tasarımların tamamına bakıldığında önden fiyonk detayı ile bağlanmış bolerolar en dikkat çeken parçalar oluyor.

 

Gri, siyah, bordo renklerinin ağırlıklı olduğu koleksiyona canlılık katmak için de kırmızı ve mavi renklerine yer veriliyor. Renklerin yanı sıra 'patchwork' adı verilen birçok farklı desenin alınıp yanyana koyulduğu modeller koleksiyonu hareketlendiriyor. Tüm bunların dışında birçok modelde dantel sıkça görülüyor. Aksesuarlarda ise küçük elde taşınan çantalar, terlik ve ayakkabılar kullanılıyor. Ancak bu koleksiyonun en çok akılda kalan parçaları sivri burunlu, çarık görünümünde tasarlanmış kadife terlikler oluyor.

 

Mankenlerin taşıdıkları tasarımlar kadar öne çıkan bir diğer detay ise kırmızı göz makyajı oluyor. Sezonun trendleri arasında yer alan kırmızı rengi bu defilenin en iddialı özelliklerinden biri oluyor. Tasarımcısının aynı olması nedeniyle sık sık Prada ile kıyaslanan Miu Miu bu sezonda da 2012 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu ile farklı tarzını ortaya koymayı başarıyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 683

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1840

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2152

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1976

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6208

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön