Marka “yapılandırmak” Peter Marino'nun işi...

Karşınızda dünyaca ünlü markaların, moda başkentlerindeki lüks ve ihtişamlı mağazalarının ustası Peter Marino...

Marka “yapılandırmak” Peter Marino'nun işi...

Markayı oluşturmanın en iyi yolu onu nasıl pazarladığınız ve ona uygun bir konsept satmanızdır. Bu yöntemi kullanan modacılar yıllardır ünlü mimarlarla sıradışı mağazalar tasarlıyorlar. Özellikle bu büyük markalar artık alışveriş merkezlerinin içine tıkılıp kalmıyorlar. Markaları için büyük ve şehrin tam ortasında gösterişli binalar tasarlıyorlar.

“İnsanlar alışverişe gittiklerinde, markayı hissetmek isterler. Ürünü görmek, ona dokunmak ve bundan duygusal bir haz almak için ordasınızdır. Lüks bir mağaza sizin için bir deneyim olmalı, hiç unutamayacağınız bir deneyim...” diyor Peter Marino.

Cornel Üniversitesi mezunu olan mimar Peter Marino, adına yabancı olabilirsiniz, fakat dünyaca ünlü markaların binalarının a'dan z'ye tüm dekorasyon ve yapım aşamasını üstlenen dahi, o.

 

Aklınıza gelebilecek lüks markaların dünya başkentlerinde imzası var. Son çalışmaları arasında Ermenegildo Zegna'nın Milan, New York, Tokyo ve Şangaydaki mağazaları, Tokyo'daki Chanel binası, ayrıca New York, Osaka Hong Kong, Paris ve Beverly Hills'deki mağazalar, Louis Vuitton'un Şangay, Paris, Hong Kong ve son olarak yeni tamamlanan İngiltere'deki Bond Street mağazası. Daha bitti sanmayın ayrıca Christian Dior'un New York, Şangay ve Hong Kong'taki mağaza tasarımları da ona ait.

 

Sadece mağaza tasarımı ile uğraşmıyor aynı zamanda Marino dünyanın birçok ülkesinde ev tasarımları da mevcut. Bu ülkeler arasında St. Moritz, Aspen, Londra, Paris, Milano, New York, Santa Barbara, Palm Beach, Beyrut ve Gstaad gibi ülkeler var. Tasarladığı mağazalarda zaman kavramını kaldırıp, her devre hitap eden çizgilere sahip olmasına önem gösteriyor.


Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 97

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2881

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6912

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4275

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6058

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön