Spor yaparken gözlerinizi korumaya alın!

Dünyanın en çok tercih edilen spor güneş gözlüğü markası Oakley’nin Uluslararası Eğim Direktörü Franz Greiter, “Spor yaparken gözleri korumak şart” diyor.

Spor yaparken gözlerinizi korumaya alın!

Dünyanın en çok tercih edilen spor güneş gözlüğü markası Oakley’nin Uluslararası Eğim Direktörü Franz Greiter, “Spor yaparken gözleri korumak şart” diyor.

 

Gözlük, kadın-erkek pek çok insanın yaz-kış demeden en çok tercih ettiği aksesuvarlardan biri. Ülkemizde insanların çoğu güneş gözlüklerini bir süs malzemesi olarak görse de, aslında bu aksesuvarı hafife almamak gerekiyor. Güneş gözlüklerinden sadece güneşten korunmak ya da şık görünmek için değil, spor yaparken de yararlanmak gerekiyor. Spora yönelik güneş gözlükleri dendiğinde ilk gelen marka Oakley oluyor.

 

Özel ürünler

Bu markanın Uluslar arası Eğitim Direktörü Franz Greiter, geçtiğimiz hafta İstanbul’daydı. United Club Lotus Spor Salonu’nda Oakley gözlüklerinin yağ, su, pislik tutmama, yüksek çözünürlük kalitesi, cadde, su, kar gibi düz yüzeylerden yansıyan göz kamaştırıcı parıltıları önleme gibi özelliklerinden uygulamalı olarak bahseden Greiter’ın şovunu izleyenler arasında Oakley’nin tutkunlarından ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ve sporcu Çiçek Güney de vardı.

 

Greiter, şov sonrasında soruları yanıtladı;

 

Spor ya parken kullanmak için gözlük satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

 Her şeyden önce güneşten korunmak gerekiyor. Camlarının kalitesinin en üst düzeyde olması lazım. Spor sırasında alınabilecek olası darbelere karşı dayanıklı olmalı. Ayrıca, en iyi ve net görüşü de sağlamalı. Bizim özel modellerimiz var. Mesela terleseniz hatta suya girseniz bile gözden düşmeyen gözlüğümüz var.

 

Her spora uygun!

 

Tasarladığınız gözlükler sadece ekstrem sporlara mı yönelik?

Hayır, aksine güneş gözlüğünden kayak yaparken de, sörf yaparken de, yürüyüş yaparken de, hatta araba kullanırken bile yararlanmak gerekiyor. Ben balık tutan insana da motor sporları yapana da, güneş gözlüğü takmasını öneriyorum. Gözlerimiz çok önemli, onlara gözümüz gibi bakmamız şart! Gözlük bir aksesuar değil, bir yaşam tarzı olarak benimsenmeli.

 

Çocuklar için özel bir koleksiyonunuz var mı?

Hayır ama çocukların da kullanabileceği, onların yüz yapılarına uygun ürünlerimiz var. Göz sağlığı ihmale gelmez! Ailelere bu konuda duyarlı olmalarını tavsiye ediyorum. Çocuklarına mutlaka yaptıkları spora uygun bir gözlük almalılar.

Ece Saruhan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 397

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1683

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1948

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 878

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1088

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön