Eniştemin kahvesine tükürdüm

Afiyet olsun sevgili enişteciğim!

Eniştemin kahvesine tükürdüm

Bu anlattığım olayı 3 yıl önce yaşadım. Hala aklıma geldiğinde kendi kendime 'Oh iyi ki yaptım!' diyorum. Biz üç kız kardeşiz, o zamanlar iki ablam evliydi ben de nişanlıydım. Büyük eniştemi çok seviyordum çünkü ablama çok değer veriyordu tabii ailemize karşı da çok özenliydi ama küçük eniştem tam bir ukalaydı. Büyük eniştem dahil herkese büyüklük taslıyor, her şeyi bir tek o biliyormuş gibi davranıyordu. Böyle davranmasında iyi bir mesleği, dolayısıyla iyi bir maaşının olmasının etkisi son derece büyüktü...

 

Ayda bir tüm aile bir araya gelir ve yemek yeriz. Yine öyle bir günde oldu ne olduysa... Tam olarak konuyu hatırlayamıyorum ama büyük eniştemle küçük eniştem inatlaşmaya başladılar sanırım büyük eniştem de artık küçük eniştmin bu çok bilmiş halinden fazlasıyla sıkılmıştı. En son küçük eniştemden şöyle bir cümle duydum: 'Benim diplomam, bilgim, eğitimim hanginizde var? Boş yere konuşmayın, biliyoruz da konuşuyoruz.' O an bende tüm şalteller attı çünkü büyük eniştem tüm aile büyüklerinin ve eşinin yanında çok mahçup olmuştu... Bu mahçubiyetin de etkisiyle küçük eniştemin söylediği söz karşılığında sadece 'Haklısın' dedi. O kadar üzülmüştüm ki ortam yumuşasın diye kalkıp 'Size güzel bir kahve yapayım en iyisi' dedim.

 

Başta gerçekten güzel bir kahve yapacaktım ama küçük eniştemin söylediği sözler kulağımda çınlıyor, büyük eniştemin yüz ifadesi gözümün önünden gitmiyordu. Tam onun kahvesini doldururken kafamda bir ampul yandı ve fincana okkalı bir tükürük yerleştirdim. Hayatımda küçük enişteme bu kadar mutlu şekilde kahve götürdüğümü hatırlamam.

 

Kahve içmekten pek keyif alırım ama o gün kahve içen eniştemi izlemekten daha çok keyif aldım. O içtikçe benim kahkaha atasım geliyordu. Yazarken her anını tekrar hatırladım, tekrar güldüm, eğlendim. Sevmediklerinizin canını acıtmaktansa onlara böyle küçük sürprizler yapabilirsiniz.

 

Rumuz: Şakacı şirin

 

 

***

HTHayat.com'a siz de içinizi dökün...

Aşağıdaki resme tıklayın, formu doldurun, itirafınız yayınlansın!

 

Tüm itirafları görmek için tıklayın

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 203

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 565

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 514

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 916

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön