Başkalarını kıskanmamak için 6 gerçek sebep

Nazar etme ne olur çalış senin de olur!

Başkalarını kıskanmamak için 6 gerçek sebep

Sağlıklı mısın?

Ciddi bir sağlık sorunu yaşıyor musun? O zaman kendini sağlığını yitirmiş insanlarla kıyaslayıp ne kadar zengin olduğunu fark edip hemen şu an kendine gelebilirsin. Hastaysan bile senden daha güç durumda olanlar var, etrafına bakarsan bunu hemen anlarsın.

 

Başının üstünde bir çatı var mı?

Evet mi? O zaman başkasının sundurmalı çatısına hasetle bakmanın anlamı yok. Sen de aynısını istiyorsan, sakin sakin onu edinmenin yollarına bak.

 

En güzel bölgen neresi?

Mavi veya yeşil gözlüleri, sarışınları, senden daha zayıfları, daha uzunları, daha gençleri, daha atletikleri, daha seksileri, daha sevimlileri, daha hayat doluları görünce fena mı oluyorsun? Peki bedeninin en güzel yeri neresi biliyor musun? Başkaları en çok nerene iltifat ediyor, bakıyor farkında mısın? O bölgeyi giyiminde kuşamında ortaya çıkarmayı denedin mi? Kusurlarından ötürü komplekse giren güzellik kraliçelerinin yaşadığı dünyada, başkalarına değil sadece avantajlarına bak!

 

 

 

Komşunun tavuğu sana kaz mı görünüyor?

Saadet tablosu çizen eşe dosta, konu komşuya bakıp kendi hayatını küçümsüyor musun? Peki dört duvar arasında kimin ne yaşadığını detaylarıyla biliyor musun? Belki de sorunlarını dışarı yansıtmıyorlar. Dünya, tek celsede boşanıp herkesi hayrete düşüren örnek çiftlerle dolu. Hayatında yolunda giden durumları yaz bir kenara, mutlu olmak için çok sebep bulacaksın, en az mutsuz olmak için bulduğun kadar!

 

Karnını doyuruyor musun?

Evde yiyecek var mı? Acıktığında yiyecek bir şeyler bulabiliyor musun? Bırak o zaman başkasının hangi restoranda ne yediğini, sen kendine bak.

 

Hayatını kazanıyor musun?

Arkadaşın, komşun senden fazla kazanıyor diye hırsından ölüyor musun? Onun kadar kazansan rahatlayacağına emin misin? Sonra bir diğeri kadar çok kazanmak istemeyecek misin? Nerede duracaksın? Ya da durabilecek misin? Başkasının kazancıyla ilgilenme, kendi kazancına şükredip onu artırmanın yollarına bak. Başkalarının kazancına erişmeye çalışmanın sonu yok.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 473

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 3401

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 7625

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4385

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6165

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön