Partnerinizin mutsuz olduğunu gösteren 10 ipucu

Partnerinizin birlikteliğinizde heyecanlı olmadığını nasıl anlarsınız?

Sevgilinizin mutsuz olduğunu gösteren 10 ipucu

Sevgilinizin ilişki içerisinde mutsuz olduğunu gösteren işaretler neler? Birkaç kesin ipucu olsa da, bazen farkı anlamak, aldatıcı olabilir. Bir ilişkideki gizli mutsuzluk, bariz kederden kat be kat daha korkutucudur; çünkü varlığından haberdar bile olamayabilirsiniz. Ürkütücü!

 

Ama endişelenmeyin; sizin için ilişki içerisinde sorun anlamına gelen 10 işareti, uzmanların ağzından derledik:

 

1- Birlikte daha az vakit geçiriyorsunuz

 

Partneriniz mutsuz olduğunda, alışkanlıklarını ve sizinle geçirdiği zamanın miktarını değiştirmeye başlayabilir, diyor psikolog NikkiMartinez. Son zamanlarda sıkça oluyorsa bu, paniklemeyin; ancak durumunuza bağlı olarak, önlemler alın. “Her tür ilişkide böyle bir değişim olabilir; ancak bu bir uyuşmazlık işaretiyse, ne kadar azaldığını fark edeceksiniz.”

 

2- Partneriniz yalnız kurt oldu

 

Partneriniz geri çekilmeye başladıysa eğer, eskisine kıyasla daha sık tek başına dışarı çıkacaktır, diyor ilişki uzmanı April Masini. Kulak kesilin. “Ne zaman davranışta bir değişim görülse, bir şeyler var demektir. Ve bu değişim sizi dışlıyorsa eğer, partneriniz ya sürpriz bir parti hazırlıyordur ya da kuvvetle muhtemel sizinleyken kendini mutlu hissetmediği için sizden uzakta vakit geçiriyordur.” Her şey için çok geç olmadan, partnerinizle konuşmaya çalışın.

 

3- Partneriniz öfkesine hâkim olamıyor

 

Partneriniz eskisine kıyasla daha çabuk sinirlenmeye başladıysa, bu bir sorun olabilir, diyor yaşam koçu KaliRogers. “Sabır konusunda bir değişim fark ettiyseniz eğer, bu, partnerinizin uyumunuzdan mutlu olmadığı anlamına gelebilir.” diyor Rogers. “Öfkeye hâkim olamama, insanlar, ilişkilerinde mutlu olmadıklarında yaygındırlar ve kişinin bastırdığı öfkesini boşaltabilmesinin yoludur.” Elbette ki bu bir sorun; dolayısıyla eğer böyle bir muamele görüyorsanız, partnerinizle konuşmanızın vaktidir.

 

 

4- Sessizlikle karşılaşıyorsunuz

 

“Tartışmaları değil, sessizlikleri düşünün.” diyor psikoterapist MichelePaiva. “Mutsuz ve kayıtsız olmak, ayrılık ya da ihanet için zemin hazırlar.” Birbirinize bağırmıyor olmanız, ilişkinizin hiçbir sorunu yok anlamına gelmez. “Partneriniz, size karşı sessiz ve uzak kalıyorsa, bu durumu en kısa sürede fark etmeye çalışın.” diyor Paiva.

 

5- İletişimde sürekli bir yetersizlik var

 

“Partnerinizin ilişkiniz içerisinde mutsuz olduğunu gösteren bir başka detay, iletişimde yetersizliğin oluşmasıdır.” diyor hipnoterapistAstarte. Elbette herkes zaman zaman farklı ruh hallerine girebilir; ancak bu farklı. “Ruh hallerinde değişimler normaldir.” diyor Astarte. “Ancak bu durumun birkaç günü aşması, başka bir şey.‘Konuşmak’ yalnızca dille yapılan bir şey değil. İletişim, bedenlerimizle olduğu kadar, partnerimize gönderdiğimiz titreşimlerle de yapılır.” “İletişimi düşündüğümüzde, aklımıza konuşmak geliyor.” diyor Astarte. Örneğin Pazar sabahı yatakta kahve içmek gibi ritüelleriniz kaybolduysa artık, konuyu dile getirmenin vakti gelmiş demektir.

 

6- Partnerinizin tepki vermesi uzun zaman alıyor

 

“Partnerinizle herhangi bir şekilde temasa geçebilmek için sabırsızlandığınız harika bir ilişkinin içinde bulundunuz mu hiç?” diye soruyor ilişki uzmanı Noah Van Hochman. “Mesaj, telefon görüşmesi ya da mail; ne olursa olsun. Eğer taraflardan birisi, ilişki içerisinde mutlu değilse, sizin aksinize, yanıt vermek için bekleyebilir biraz.” Hepimizin başına gelen bir şey ve hoş olmayan bir görmezlikten gelinme işareti.

 

7- Partneriniz kılı kırk yarıyor

 

Partneriniz, en küçük şey söz konusu olduğunda bile aşırı titiz ve aksi bir şekilde davranıyorsa, muhtemelen mutsuzdur ve hiçbir şeyi doğrudan söylemiyordur. Daha genel bir mutsuzluk ya da iş konusunda tatminsizlik de olabilir; ancak genelde kişi, hayatının diğer alanlarına kıyasla, partnerinin davranışlarına karşı daha çok huysuzluk yapıyorsa, bu durum, ilişkisinden mutlu olmadığının göstergesidir. Genel hayat hoşnutsuzluklarını sizden çıkarıyor olabilir ya da gerçekten de ilişki yüzünden kötü hissediyor olabilir; bu durum, işler kontrolünüzden çıkmadan, müdahale gerektirir.

 

 

8- Partneriniz kavga çıkarıyor

 

Ateş yakmak gibi, kavga çıkarmanın da hiçbir şekilde oluru yok. “Partneriniz, sorduğunuz en basit soruya bile kötü bir tavırla yanıt veriyorsa, sizden ve ilişkinizden bıktığına emin olabilirsiniz” diyor ilişki koçu Cindi Sansone-Braff. “Bu kişi, ilişkiyi bitirmek için kavga çıkarıyor olabilir.” Durum böyleyse eğer, yemi yutmayın. “Partnerinizle dürüstçe konuşun ve sorunun ne olduğunu sorun. Yeterli bir yanıt alamıyorsanız ve aksilik devam ediyorsa, şöyle bir tavır sergileyebilirsiniz: ‘İlişkiyi bitirmek için benden nefret etmene gerek yok, lafı dolandırmayalım: Bitirmek mi istiyorsun? Öyleyse söyle.’” diyor Sansone-Braff.

 

9- Partneriniz bir anda uzaklaşmaya başladı

 

Uzaklaşma, kademeli olabilse de, uzmanlara göre “Partnerinizin mutsuz olduğunu gösteren bir diğer işaret, ani uzaklaşmadır.” Ancak bu durumun sebebi, siz olmayabilirsiniz; insanlar farklı sebeplerden dolayı da birbirlerinden uzaklaşabilirler. Bu yüzden karşı tarafın mutsuz olduğu kanaatine varmadan önce, davranışlardaki değişimler hakkında konuşmak önemlidir. Şüpheye düştüğünüzde, kendinizi ifade edin.

 

10- Partneriniz genel olarak negatif davranışlar sergiliyor

 

Partnerinizin mutsuz olduğunu gösteren tonlarca ipucu var, diyor psikoterapist Tina B. Tessina. Dikkatini size vermektense sürekli telefonları ile uğraşmaları iyi bir işaret değildir. Sohbet sırasında dikkat dağınıklığı da kesin bir ipucudur. Konuyu açmaya çalıştığınızda tartışmadan kaçınmaya çalışmaları ise apayrı bir işarettir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 113

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 477

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 445

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 518

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 859

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön