​Kendinizi yalnız hissettiğinizde yapabileceğiniz şeyler

Anne olmak kişiyi yalnızlığa sürükleyebilir ve bazen yardım istemek gerçekten zor olabilir.

Yalnız hissettiğinizde yapmanız gerekenler...

Ancak içinde olduğunuz durum ne olursa olsun yalnız değilsiniz, soyutlanmışlık ya da yalnızlık hisleriniz geçicidir ve kendinizi diğer insanlara daha bağlı hissedebilmeniz için yapabileceğiniz birkaç şey var.

 

Bir arkadaşınızı çağırın.

Üzgün hissettiğinizde bunu yapmak zor olabilir; ancak güvenin, arkadaşlar böyle zamanlar için varlar. Numarayı çevirmek çok zor geliyorsa eğer mesaj atmayı deneyin. Bazen biriyle yalnızca bağlantı kurmak bile kişiye kendini daha iyi hissettirebilir.

Online olun.

Facebook profilinize basitçe komik bir resim koymak ya da internette ‘harika tatil mekânları’ nı aratmak bile birkaç dakikalığına da olsa keyfinizi yerine getirecektir. Bloğunuza bir şeyler yazmak ya da Twitter’da vakit geçirmek de işinize yarayabilir.

 

Çocuklarınıza sarılın.

Sinirlerinizin bozulma sebebi çocuklarınızken onlara sarılmak kulağa garip gelen bir öneri olabilir; ancak en iyi terapi formlarından biri insanlarla tensel temastır. Ve hiçbir şey çocuklara sarılmak kadar iyi olamaz. Hiçbir şey.

Bir film izleyin.

Bakıcı ayarlayamadığınızdan dolayı dışarıda yeme şansını kaçırıp evde oturmak zorunda kaldığınızda bunu bir deneyin. Kendinize dışarıdan yemek söyleyin ve bir romantik komedi ya da aksiyon filmi açıp kanepenize yayılın. Başka bir dünyanın içerisinde kaybolun. Ya da bir fincan çay, güzel bir çikolata ve kitabınızla battaniyenin altına kıvrılın. Bana göre değil diyorsanız eğer dışarı çıkıp biraz temiz hava almak da keyiflenmenizi sağlayacaktır.

 

Annelerden oluşan bir gruba ya da kulübe katılın.

Konfor alanınızdan çıkıp sizin gibi annelerin olduğu bir gruba ya da kulübe katılmanın vakti gelmiştir belki de. Bir yazar grubu, el sanatları kulübü, spor takımı; resim, savunma sanatları ya da aşçılık kursu – ilginizi çeken herhangi bir şey. Ortak ilgi alanlarınız olan yeni insanlarla tanışma fırsatını değerlendirin. Anne olduğunuzda kendiniz için bir şeyler yapmak genelde göz ardı edilir.

Gece gezmesi organize edin.

Arkadaşlarınızın yaptıkları eğlenceli aktiviteleri Facebook profillerinden takip etmek yerine harekete geçin. Gece dışarı çıkma planı yapın ya da partnerinizi sürpriz bir randevu ile şaşırtın.

 

Yardım isteyin.

Bu şekilde hissediyor olmanızın belki de daha büyük sebepleri vardır. Eğer durum bu ise, önemli olduğunuzu ve sevildiğinizi unutmayın. Yardım isteyin. Mutluluğu hak ediyorsunuz.  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 164

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 511

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 483

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 532

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 886

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön